Z pasją do ślubu, czyli wesele z charakterem

Wypożyczalnia sukien ślubnych Warszawa
Plusy i minusy wypożyczonej sukni ślubnej
27 kwietnia 2020
Organizacja chrzcin Warszawa
Organizacja pięknych i udanych chrzcin
10 maja 2020

Pomysł na dobre wesele

Narzeczeni marzą, by dzień, w którym przyrzekają sobie miłość, był wyjątkowy. Inspiracji warto więc szukać nie tylko w aktualnych trendach weselnych, ale także we własnych pasjach i zawodowych profesjach.

 

Doradzamy, w jaki sposób z nich skorzystać, by przygotować niepowtarzalną uroczystość.

Bardzo uroczysty charakter mają śluby z wojskową oprawą, gdy np. pan młody jest zawodowym oficerem. Podczas całej ceremonii towarzyszą mu koledzy w galowych mundurach, pełniąc honorową asystę. Na koniec tworzą szpaler reprezentacyjny w dwu szeregach, zwróconych frontem do siebie, po obu stronach wyjścia z kościoła lub urzędu stanu cywilnego.

Honory parze młodej oddają przez salutowanie, zrobienie daszka z bagnetów lub szabel czy w inny sposób właściwy dla danego rodzaju służby. Młoda para przechodzi między szeregami szpaleru do pojazdu. Na pewno obecność żołnierzy dodaje rangi wydarzeniu. Pięknie ilustrują to ślubne fotografie i materiały wideo z udziałem pary młodej oraz zaproszonych gości. Warto więc, aby nowożeńcy przygotowali się do tej wyjątkowej oprawy ślubu.

Ślubne zaproszenia dla gości lub powiadomienia dla kolegów należy przygotować zgodnie z wojskową etykietą. Pana młodego również obowiązuje galowy mundur wojskowy. Jednak podczas przyjęcia weselnego w restauracji powinien wybrać już klasyczny garnitur. Jego wybranka oczywiście występuje w wymarzonej sukni ślubnej. Miłym akcentem będzie bukiet panny młodej w kolorze jednostki, w której służy narzeczony.

Mogą to być błękitne kolory marynarki wojennej, zielone — sił lądowych lub bordowe — powietrznych jednostek specjalnych. Ślub zyska spójną całość, gdy w tych barwach zostanie udekorowany także kościół oraz sala weselna. Ta sama kolorystyka może zostać wykorzystana podczas doboru dekoracji: obrusów, serwetek, winietek na stołach oraz oświetlenia sali. Ciekawostką podczas wesel z wojskowym akcentem jest np. krojenie tortu szablą pana młodego.

 

Ślubne scenariusze wprost z podróży

Pary młode dzielą często wspólne pasje, które ich połączyły. Warto uczynić z nich motyw przewodni całego wesela. Może to być np. zamiłowanie do podróżowania. W taką egzotyczną wyprawę warto zabrać także weselnych gości. Posłuży temu dekoracja sali z wykorzystaniem rekwizytów charakterystycznych dla kultury dalekiego kraju. Na ścianach lub sztalugach mogą znaleźć się fotografie przedstawiające wspaniałe krajobrazy, lub architektoniczne cuda świata.

Zespół muzyczny powinien także przygotować odpowiedni repertuar piosenek i melodii. Goście z pewnością będą zachwyceni, jeśli w czasie tradycyjnych oczepin obejrzą podróżniczą prezentację, wyświetlaną na projektorze, którą przygotowali dla nich nowożeńcy lub spróbują smakołyków kuchni innego kraju. W realizacji scenariusza wesela oddającego ducha podróży na pewno pomogą konsultanci ślubni. Ich zawodowym powołaniem jest przecież przygotowanie ślubu na miarę marzeń pary młodej i ich niecodziennych oczekiwań.

 

“Tak” w morskich klimatach

Popularne są także śluby w stylu marynistycznym, które mogą również opowiedzieć o zamiłowaniach pary młodej lub o miejscach z nimi związanych. Na rynku nie brakuje ciekawych morskich rekwizytów. Znajdą się wśród nich muszle, rozgwiazdy, latarenki, drewniane boje, świece w kolorach przewodnich, bieżniki w czerwono, białe i granatowe pasy, a nawet winietki przypominające łódki. Nie tylko tort weselny, ale i słodki bufet może być przygotowany w białych i niebieskich odcieniach, co daje stylowy, elegancki efekt.

 

Eleganckie przyjęcie w stylu retro

Nie same dekoracje opowiadają o pasjach pary młodej w dniu ślubu. Miłośnicy starych samochodów wybierają często zabytkowe pojazdy. Całe wesele może być wyreżyserowane w stylu retro. Posłuży temu np. odpowiednia stylizacja panny młodej, jej fryzura, makijaż, sukienka. Jeśli więc para młoda decyduje się na klimat określonej epoki, bliskiej jej sercu, powinna zadbać, by wszystkie elementy zostały wybrane w tym samym duchu. Każdy szczegół ma znaczenie: zarówno wysłane zaproszenia, jak i udekorowane stoły w sali restauracyjnej oraz muzyka.

Komentarze są wyłączone.