Jak przygotować ślub i opowiedzieć o nim online

Jakie formalności przy zawarciu ślubu cywilnego
Wszystko co musisz wiedzieć o organizacji ślubu cywilnego
15 października 2020
Czy podpisać intercyzę
Komu opłaca się intercyza?
27 listopada 2020

Jak prowadzić ślubnego bloga

Organizacja ślubu wymaga nie tylko perfekcyjnej współpracy z usługodawcami, ale także sprawnej komunikacji pary młodej z gośćmi. Nie wystarczy wysłać zaproszenia. Zwłaszcza w okresie pandemii informacje mogą nagle się zmieniać. Szukasz pomysłu jak ogarnąć nadchodzące wyzwania? Dowiedz się, jak założyć ślubnego bloga!

 

Okres przygotowań do wesela obfituje w wiele wydarzeń i spraw, którymi należy pilnie się zająć. Odbieranie kolejnych telefonów od gości pytających o dojazd lub nocleg nie zawsze służy młodej parze. Dlatego, by zaoszczędzić czas, a także uniknąć niepotrzebnej irytacji, warto założyć własną stronę internetową i podać jej adres na zaproszeniu. Korzystanie z sieci jest już powszechne, a zaufanie do niej oddaje powiedzenie, że „czego nie ma w Internecie, to nie istnieje”. Czemu więc planowany ślub nie miałby zyskać wirtualnej odsłony? Jak więc to zrobić?

 

Internet dla narzeczonych

Stworzenie strony internetowej para młoda może powierzyć fachowcom z branży IT. Na rynku działają firmy, które specjalizują się w zakładaniu i prowadzeniu stron www, także tych dedykowanych parom młodym. W dotarciu do nich pomogą wedding plannerzy. Warto im powierzyć współpracę z kreatorem strony oraz jej aktualizację przed i po weselu.

 

Strona dedykowana gościom stanowi bowiem wizytówkę przyszłego ślubu. Wymaga więc przemyślanego zaprojektowania zgodnie ze stylem całej uroczystości. W ofercie są witryny ślubne w wersji rustykalnej, romantycznej lub w wybranej kolorystyce, odpowiadającej weselnym dekoracjom.

Do jej regularnego odwiedzania zachęca prowadzenie bloga nawet z krótkimi relacjami z przygotowań do uroczystości. Umieszczony materiał nie powinien ograniczać się bowiem tylko do suchych komunikatów. Doskonale, jeśli zawiera zdjęcia, filmy video czy interaktywne formularze.

 

Jakie informacje publikować na stronie?

Na pewno na stronie istotne jest zaproszenie w formacie krótkiego filmu, które może być osobistą, pełną ciepła i humoru wypowiedzią nowożeńców. Natomiast wszystkie informacje organizacyjne wymagają precyzyjnego opracowania, czyli podania dokładnego terminu, adresów z mapą dojazdu do kościoła, sali weselnej lub miejsca noclegu. Jeśli organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania, mogą umieścić linki do pobliskich hoteli.

Na stronie internetowej poznamy też program uroczystości, układ stolików oraz weselne menu. Pomocnym narzędziem są również formularze. Służą zaproszonym do potwierdzenia obecności lub przesłania prośby np. dotyczącej podania potraw bezglutenowych. Strony zyskują na atrakcyjności, jeśli zawierają nie tylko praktyczne informacje, ale też opowiadają niepowtarzalną historię miłości pary młodej.

 

Uchylamy rąbka tajemnicy

Czasami goście nie znają dobrze nowożeńców, np. gdy przychodzą w charakterze osób towarzyszących. Bywa też, że bliscy krewni wraz z upływem czasu, zmianą miejsca zamieszkania, tracą ze sobą kontakt. Na pewno przyszli weselnicy chętnie obejrzą na stronie internetowej wspólne zdjęcia narzeczonych, przeczytają, jak się poznali i wyznali sobie miłość. Warto więc wzbogacić stronę o zakładkę „Nasza historia”. Zainteresowanie wzbudzą też krótkie filmiki, w których młodzi odkryją swoje plany na przyszłość.

 

Pamiątka na lata

Strona internetowa założona przez narzeczonych ma do spełnienia zadania nie tylko na etapie przygotowań do ślubu. Będzie też przydatna już po zakończonych uroczystościach. Warto opublikować na niej filmy i zdjęcia wykonane podczas składania przysięgi małżeńskiej oraz wspólnej zabawy. Dostęp do tych zasobów może być otwarty albo udzielony tylko wybranym osobom — w zależności od ustawień administratora. Dobrze, gdy na stronie są też fora, na których goście mogą podzielić się swoimi wrażeniami, złożyć podziękowania i życzenia młodej parze.

Własna strona internetowa jest więc nie tylko użytecznym narzędziem, ale także sposobem na utrwalenie pięknych wspomnień. Jeśli młodzi nie mają jednak czasu lub zapału do jego prowadzenia, mogą powierzyć to zadanie konsultantom ślubnym, którzy zadbają o każdy szczegół, nie tylko w przestrzeni wirtualnej. Nasza agencja poleci także sprawdzonego kreatora takich stron.

Komentarze są wyłączone.