Medycyna estetyczna przed ślubem

Czy podpisać intercyzę
Komu opłaca się intercyza?
27 listopada 2020
Wesele 2021
Ślubne trendy 2021: sprawdź, co będzie modne w tym roku!
14 stycznia 2021

medycyna estetyczna przed ślubem

Wyzwania stojące przed panną młodą to nie tylko zorganizowanie wspaniałej uroczystości ślubnej, ale także zadbanie o piękną sylwetkę i promienną cerę. Z pomocą przychodzi nie tylko kosmetyka, ale też medycyna estetyczna. Sprawdź, jak olśnić urodą w tym szczególnym dniu w życiu.

 

Przygotowania do ślubu warto rozpocząć z ponad rocznym wyprzedzeniem. Potrzebny jest czas nie tylko na znalezienie zespołu muzycznego czy rezerwację sali weselnej. Ważnych spraw nie wolno odkładać na ostatnią chwilę. Ta sama zasada dotyczy wyglądu panny młodej. Pewne zabiegi nie mogą zostać wykonane w ostatnich tygodniach przed uroczystością. Cały program kosmetyczny dobrze rozpisać z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego pannom młodym szczególnie opłaca się współpraca z konsultantką ślubną. Gdy powierzy jej zadania związane z organizacją wesela, z pewnością w harmonogramie znajdą się również propozycje z zakresu medycyny estetycznej.

 

Modelowanie sylwetki

Wiek, w którym kobiety stają na ślubnym kobiercu, stale się podnosi. Stąd przed ślubem coraz większą popularność zyskują zabiegi odmładzające. Medycyna estetyczna ma dziś cały wachlarz propozycji. Znajdziemy wśród nich możliwość modelowania całej sylwetki. Czasami nawet systematyczne ćwiczenia nie przynoszą wymarzonego efektu. Z pomocą przychodzą nieinwazyjne zabiegi wysmuklające sylwetkę. Zaliczymy do nich nowoczesne masaże technologią icoone. Polega ona na masowaniu ciała specjalnymi rolkami pod ciśnieniem, które zasysają i rozluźniają skórę. W rolkach znajdują się otwory drenujące każdy milimetr skóry. Dzięki temu można pozbyć się głęboko zlokalizowanych złogów tłuszczu oraz cellulitu. Modelowanie całej sylwetki lub wybranych partii ciała z wykorzystaniem urządzeniem Hi-Tec wymaga nawet serii kilkunastu zabiegów powtarzanych w odstępstwie dwóch dni. Trzeba więc je zaplanować na długo przed ślubem.

 

Regeneracja skóry

Uroda panny młodej zależy od promiennej, gładkiej, jędrnej skóry. Dlatego zabiegi, które poprawiają jej kondycję, są szczególnie cenione, gdyż na zaniedbanej cerze żaden makijaż nie będzie się doskonale prezentował. Ciekawą propozycją medycyny estetycznej jest w tym przypadku mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu substancji o działaniu leczniczym, przeciwstarzeniowym i regeneracyjnym. Zaliczymy do nich kwas hialuronowy, koktajle witaminowe, polipeptydy, a także osocze bogatopłytkowe. Zabiegi te wymagają znieczulenia przy pomocy specjalnego kremu. Dzięki nim skóra staje się rozświetlona, rozluźniona i nawilżona. Warto na ten zabieg zdecydować się, jeśli cera jest odwodniona lub straciła sprężystość. Seria zabiegów liczy od czterech do sześciu w odstępstwach dwutygodniowych albo miesięcznych.

 

Metamorfoza twarzy

Panny młode mogą także skorzystać z innych zabiegów modelujących twarz. Natychmiastowy i atrakcyjny efekt daje użycie nici liftingujących, które są implementowane na policzki, by je wysmuklić. Zabieg ten sprawia, że tkanka zostaje podniesiona do gór i cała twarz wygląda młodziej. Od lat popularnością cieszą się także zabiegi wypełniające usta. Właściwie wykonane sprawiają, że są one bardziej wydatne i lśniące. Istotne jest jednak wykonanie zabiegu z wyczuciem, aby nie osiągnąć karykaturalnych efektów.

 

Na ostatniej prostej

Natomiast na dwa tygodnie przed ślubem można wykonać zabiegi bankietowe, które są nieinwazyjne i nie podrażniają skóry. Ich celem jest jej oczyszczenie, odżywienie oraz rozjaśnienie. Przykładem jest zabieg mikrodermabrazji. Dzięki niemu pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka, przez który nie mogą przedostać się składniki aktywnie poprawiające stan skóry. Podobny efekt daje zastosowanie peelingów chemicznych, enzymatycznych lub oxybrazji, czyli zaaplikowania silnego strumienia tlenu i dodatkowo rozproszonej soli fizjologicznej. Drugim etapem są zabiegi nawilżające z wykorzystaniem ampułek i koktajli. Odprężenie nie tylko dla skóry, ale także dla panny młodej przyniesie masaż twarzy i nałożenie maseczki.

 

Warto jednak pamiętać, że nawet drogie kosmetyki i nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej nie sprawdzą się, gdy panna młoda będzie wciąż zestresowana i niewyspana. Dlatego, aby na ślubnym kobiercu pojawiła się promienna i piękna potrzebuje relaksu i spokoju, który zapewni jej współpraca z wedding plannerem. Łatwiej będzie jej wygospodarować czas, aby zadbać o urodę, której nie zaszkodzą niepotrzebne zmartwienia i trudności.

 

 

Komentarze są wyłączone.