Jak zorganizować wieczór kawalerski, którego nie zapomnisz!

Jak dobrać welon do ślubnej kreacji
Jak dobrać welon do ślubnej kreacji?
21 sierpnia 2020
Biały ślub w kolorowej strefie COVID
Biały ślub w kolorowej strefie COVID
6 września 2020

Jak zorganizować wieczór kawalerski

Zanim pan młody stanie na ślubnym kobiercu obok wybranki swojego życia przed nim długa droga do tego wydarzenia. Nie prowadzi jednak tylko przez trud spraw związanych z organizacją wesela. Ważnym przystankiem jest impreza zwana „wieczorem kawalerskim”. Sprawdź, jak przeżyć ją nieszablonowo, w ekscytujący sposób.

 

Ta niezapomniana noc nie oznacza spontanicznego odwiedzania kolejnych klubów. Pomysłowo zorganizowana może trwać nawet weekend, który będzie wyjątkowym czasem, spędzonym wspólnie z przyjaciółmi. Coraz częściej zdarza się, że za scenariusz imprezy lub wyjazdu odpowiada sam pan młody. Przejmuje odpowiedzialność i nie obciąża tym zadaniem świadka. Samodzielnie decyduje o stylu zabawy. Jeśli Para Młoda współpracuje z agencją wedding plannerską, może liczyć na to, że to ona zajmie się przygotowaniem wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego. Narzeczeni przedstawiają swoje oczekiwania, a ich spełnienie należy do konsultantów ślubnych.

 

Wieczór czy weekend

Pożegnanie z kawalerskim stanem nie musi trwać tyle, ile „gorączka sobotniej nocy”. Fantastycznym pomysłem bywa weekendowy wyjazd. Gdy pozwalają środki i czas, przed narzeczonym i jego przyjaciółmi otwierają się podwoje atrakcyjnych miejsc zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki tanim liniom lotniczym jest już na wyciągnięcie ręki. Oczywiście, jeśli na drodze nie staną nadzwyczajne okoliczności takie jak epidemiczny lockdown. Wtedy pozostaje nam docenić uroki własnego kraju. Malowniczych miejsc nie brakuje. Szerokie plaże Bałtyku, górskie tereny na południu lub wielkie metropolie np. Kraków, Gdańsk czy Warszawa mogą być świadkiem niejednej męskiej przygody.

 

Bez ryzyka nie ma zabawy

Do odważnych świat należy — mawiają niektórzy. Jeśli nawet nie będzie to cały świat, możemy wybrać, chociażby Bieszczady, w których nie brakuje survivalowych propozycji na weekend. Warto wykorzystać je na kawalerskie spotkanie. W końcu nie tylko przyszły małżonek powinien wykazać się w życiu zdolnością do przetrwania nawet najtrudniejszych warunków… Propozycje górskich survivali na łonie natury stawiają uczestników przed nie lada wyzwaniami. Znajdziemy wśród nich np. konieczność zbudowania szałasu w lesie, rozpalenia ognia za pomocą krzesiwa lub odnalezienie skarbu przy użyciu nawigacji. Zajęcia prowadzą profesjonalni instruktorzy i ratownicy.

Dla chętnych organizowane są też spływy pontonami, rejsy żaglówką po Jeziorze Solińskim oraz loty szybowcem. Widoki podziwiane zarówno z powietrza, jak i z wody zapierają dech w piersiach. Organizatorzy przewidują na zakończenie także kulinarne doznania np. pieczone pstrągi, sandacze lub grillowaną dziczyznę. W poszukiwaniu sportowych atrakcji nie trzeba jednak jechać w tak odległe miejsca.

 

Przedślubny challenge

Wiele obiektów w okolicach Warszawy również ma interesującą ofertę dla aktywnych fizycznie. Na tych, którzy lubią wspinaczkę, czekają nie tylko sztuczne ścianki, ale również rozległe parki linowe. Zajęcia koordynują instruktorzy, którzy przeprowadzą uczestników ubranych w specjalną uprząż przez trasy z ruchomymi pomostami, sieciami lub tyrolkami.

Ciekawym pomysłem mogą być także loty w tunelu aerodynamicznym, w którym nie działają prawa grawitacji.

Popularne wśród panów są też strzelnice z tradycyjną bronią palną lub bronią ASG, w której używa się gumowych kulek. Drużynowe strzelanie odbywa się też przy użyciu laserów lub paintball’i.

Mężczyźni to nie tylko wojownicy, świetnie czują się także za kierownicą. Swoje umiejętności np. na oblodzonej lub śliskiej jezdni mogą sprawdzić na ćwiczeniach prowadzonych przez znanych rajdowców. Jednak dla tych, którzy preferują zdecydowanie bardziej beztroską zabawę, lepiej zorganizować po prostu wyścigi gokartami.

 

What happens in Vegas, stays in Vegas

Te znane już powiedzenie można odnieść także do wieczoru kawalerskiego. W końcu nawet najlepsze atrakcje nie zastąpią tradycyjnego świętowania. Warto jednak wcześniej przemyśleć miejsca na udany clubbing i dokonać rezerwacji. Jeśli chcemy zaskakiwać przyjaciół także w klubach, wśród nietuzinkowych propozycji znajdziemy warsztaty barmańskie. To nie tylko okazja, by poznać od kulis świat egzotycznych koktajli, ale także uczcić nimi pożegnanie kawalerskiego stanu.

Na pewno pomysłowe imprezy dostarczą wielu wrażeń, chociaż ich zorganizowanie angażuje czas i siły. Warto więc podjąć współpracę z konsultantem ślubnym. Dzięki niemu nowożeńcy zapamiętają przyjemnie nie tylko wesele, ale także poprzedzające je wydarzenia.

Komentarze są wyłączone.