Organizacja pięknych i udanych chrzcin

Pomysł na dobre wesele
Z pasją do ślubu, czyli wesele z charakterem
3 maja 2020
Organizacja osiemnastki Warszawa
Wyjątkowe urodziny, czyli jak zorganizować udaną osiemnastkę
16 maja 2020

Organizacja chrzcin Warszawa

Chrzciny są wyjątkowym wydarzeniem w życiu nie tylko rodziców dziecka, ale i krewnych, którzy cieszą się z narodzin nowego członka rodziny. Na naszym blogu doradzamy jak zorganizować uroczystość, która pozwoli pięknie celebrować to wydarzenie.

Rodzice po przyjściu na świat dziecka są obciążeni nowymi zadaniami. Do nich należy także organizacja chrzcin. Kluczowe znaczenie ma wybór właściwej restauracji, w której zorganizują przyjęcie. Muszą więc odpowiednio wcześniej znaleźć i zarezerwować renomowany lokal z wyśmienitą kuchnią oraz odpowiednim zapleczem technicznym. Powinien on posiadać bowiem nie tylko salę bankietową, ale także oddzielne pomieszczenie, z którego mogłaby skorzystać mama z dzieckiem.

Zapewnienie komfortowych warunków do opieki nad maluchem wpłynie pozytywnie na całą atmosferę rodzinnego spotkania. Wszyscy także skorzystają, jeśli restauracja będzie położona w urokliwym miejscu lub blisko kościoła, w którym odbędzie się uroczystość.

Kiedy znamy już termin chrztu potwierdzony w kancelarii parafialnej i wybraliśmy restaurację, nadchodzi moment, w którym należy rozesłać zaproszenia, wybrać menu i udekorować salę.

 

Gustownie i w przyjemnej atmosferze

Stworzenie ładnych, spersonalizowanych zaproszeń na chrzest na pewno wywrze pozytywne wrażenie na gościach. Piękny efekt uzyskamy także dekorując salę. W tym celu przydadzą się rodzinne zdjęcia z nowo ochrzczonym dzieckiem i jego rodzicami.

Eleganckie wazony z kwiatami i dekoracje światłem nadadzą też odświętny charakter wnętrzom. Miły nastrój stworzy także relaksacyjna muzyka płynąca delikatnie z głośników. Zawierając umowę z managerami obiektu, trzeba natomiast ustalić, czy w tym samym czasie nie będą trwały spotkania innych gości. Grupy obcych osób mogłyby zakłócić spokojne, rodzinne celebrowanie chrzcin.

 

Przyjęcie z okazji chrztu – o czym należy pamiętać

Chrzciny odbywają się zazwyczaj w pierwszej połowie dnia. Zawsze jednak mają charakter uroczystego obiadu. Na stole powinny znaleźć się więc smaczne przystawki np. wędzony łosoś z ćwiartkami cytryny, a następnie klasyczne zupy, kremy oraz dania główne np. puree ziemniaczane lub śląskie kluski oraz rozmaite rodzaje mięs i ryb. Obiad kończy podanie kawy lub herbaty oraz deser. Najważniejszym słodkim przysmakiem jest tort zamówiony specjalnie na tę okazję. Cukiernicy prześcigają się w pomysłowych dekoracjach z okazji chrztu. Warto więc wybrać tematyczny wypiek w sprawdzonej cukierni.

Zamawiając dania dla gości, nie wolno także zapomnieć o osobach przestrzegających diet np. bezglutenowej. Z myślą o nich obok tradycyjnych słodkich wypieków powinny znaleźć się np. bezy i lodowe desery.

Czas spędzony przy stole można urozmaicić. Niektórzy proponują uczestnikom przyjęcia udział w rodzinnym quizie. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania na temat życia nowo ochrzczonego dziecka. Odpowiedzi można było wcześniej poznać na kartkach przyczepionych do balonów. Ciekawym pomysłem jest także przygotowanie pamiątkowej księgi, w której każdy będzie mógł wpisać życzenia dla dziecka. W eleganckim stylu jest też wręczenie na koniec gościom gustownych, słodkich upominków stanowiących podziękowanie za udział w imprezie.

 

Jak wybrać fotografa na chrzciny

Cała uroczystość zasługuje z pewnością na jej uwiecznienie na zdjęciach. Znalezienie dobrego fotografa to jedno z najważniejszych zadań przy organizacji chrzcin. Osoba ta powinna ukończyć odpowiedni kurs dopuszczający ją do pracy podczas uroczystości religijnych. Zdjęcia oczywiście nie powinny ograniczyć się tylko do samego momentu chrztu w kościele. Atrakcyjne sesje zdjęciowe powstają też podczas wspólnego świętowania w restauracji i w plenerze. Niektóre firmy oferują także reportaże z tego dnia. Krótkie, ciekawe filmy obejmują już przygotowania w domu z udziałem dziecka, przyjmowanie życzeń, spotkanie pierwszych gości.

Chrzest jest więc pięknym wydarzeniem rodzinnym. Warto zadbać, aby jego celebracja zyskała piękną oprawę, a świętowanie upłynęło w radosnej, udanej atmosferze. Jeśli chcemy, aby w zorganizowaniu takiej uroczystości wsparł nas profesjonalista, warto skontaktować się np. z konsultantem ślubnym. Agencja No Stress Wedding, która na co dzień świadczy usługi wedding plannerskie, może dla nas zorganizować także uroczysty chrzest. Dzięki temu zyskujemy komfort uczestniczenia we wspaniałym przyjęciu bez konieczności samodzielnego organizowania całego wydarzenia.

Komentarze są wyłączone.