Wyjątkowe urodziny, czyli jak zorganizować udaną osiemnastkę

Organizacja chrzcin Warszawa
Organizacja pięknych i udanych chrzcin
10 maja 2020
Gdzie zorganizować kameralne wesele
Gdzie zorganizować kameralne wesele
24 maja 2020

Organizacja osiemnastki Warszawa

Osiemnaste urodziny są ważną datą w życiu młodych osób i ich bliskich. Warto, aby te symboliczne wejście w dorosłość zyskało piękną oprawę. Na naszym blogu doradzamy jak przygotować niezapomnianą imprezę dla młodych-dorosłych, ich rodziny oraz przyjaciół.

Pomysłów na zorganizowanie osiemnastych urodzin może być wiele. Większość imprez z tej okazji odbywa się w salach, pubach, klubach, restauracjach. Trafnie wybrane miejsce pozwala na wydanie przyjęcia w wymarzonym stylu. Dlatego na początku warto zadbać o rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem atrakcyjnego lokalu. Powinien posiadać wygodną salę bankietową oraz przestronną część taneczną, gdyż nie tylko młodzi goście dużo czasu spędzają na parkiecie.

Pod uwagę należy wziąć także lokalizację miejsca, w którym odbędą się urodziny. Gdy dojazd nie jest łatwy, trzeba rozważyć zorganizowanie transportu dla gości lub zapewnienie im miejsc noclegowych, najlepiej w obiekcie, w którym trwa zabawa.

 

Dekoracja sali, czyli kreatywność bez granic

Każde miejsce, w którym będą celebrowane osiemnaste urodziny, wymaga udekorowania. W tym celu można wykorzystać nie tylko balony z napisami „Happy Birthday” lub z cyfrą 18, ale także girlandy, ozdoby wiszące, żywe kwiaty, łańcuchy lampek. Świetnie sprawdza się na imprezach także dekoracja światłem laserowym. Wszystko zależy od wyobraźni, kreatywności oraz zasobności portfela.

Dekoracja sali może wpisać się w całą stylistykę imprezy. Przy wyborze motywu przewodniego należy zdobyć stosowne rekwizyty np. plakaty. Pomysłów młodym jubilatom z pewnością nie zabraknie. Czasem organizują imprezy w stylu wybranej dekady minionego stulecia, np. lat 90., hipisowskich lat 60 lub nawiązują do klimatu hawajskich plaż, świata Hollywood albo egzotycznego i kolorowego Bollywood. Goście na zaproszeniach powinni otrzymać też informację, że będą uczestniczyć w stylowej imprezie. Mogą wtedy dobrać strój do charakteru zabawy, w której wezmą udział.

 

Menu na osiemnastkę

Bardzo ważne jest nie tylko zadbanie o ciekawy wystrój sali i nadanie imprezie atrakcyjnego motywu, ale także przygotowanie smacznego menu. Należy ustalić je z managerami obiektu, w którym odbywa się urodzinowe przyjęcie. Czasami jubilaci korzystają z usług firm cateringowych. W menu powinny znaleźć się zarówno gorące dania, jak i zimne przystawki. Zabawa urodzinowa zaczyna się zwykle w godzinach popołudniowych i trwa do późna. Najlepiej rozpocząć ją od dań gorących.

Potem na stole mogą pojawić się przystawki, np. pieczone mięsa, wędliny, sałatki. Komponując menu, nie można zapomnieć o upodobaniach młodych gości zapraszanych na osiemnastkę. Dobrze więc wzbogacić jadłospis o tortillę, pizzę, zapiekanki czy nachosy z dipami. Powodzeniem na pewno będzie cieszyć się także candy bar, zaopatrzony nie tylko w słodkości, ale także w słone przekąski m.in. popcorn i chipsy.

 

Tort w sezonowej odsłonie

Urodzinowa impreza nie powiedzie się również bez okazałego tortu. Warto wcześniej sprawdzić cukiernię, aby mieć pewność, że tort będzie nie tylko dobrze się prezentował, ale także smakował gościom. Przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę także porę roku. Latem sprawdzą się lekkie torty bezowe z sezonowymi owocami. Cięższe czekoladowe z kremem lepiej podawać, gdy aura jest już chłodniejsza. Na imprezach z udziałem młodzieży powodzeniem cieszą się również, i to nie tylko latem, desery lodowe.

Poza tym organizatorzy powinni zadbać zarówno o napoje alkoholowe, jak i soft drinki, czyli bezprocentowe koktajle, soki, wody, a także zapewnić w czasie przyjęcia dobrą kawę oraz herbatę.

 

Muzyczna oprawa z DJ-em w roli głównej

Przygotowań do zorganizowania udanej imprezy z okazji osiemnastych urodzin jest więc sporo. Nie wolno zapomnieć także o oprawie muzycznej. Na tzw. osiemnastkach popularnością cieszą się DJ-e. Dobrego prowadzącego trzeba jednak znaleźć odpowiednio wcześniej. Od niego bowiem zależy, czy goście będą się świetnie bawili.

Powinien nie tylko dobrać atrakcyjnie muzyczne utwory, ale urozmaicić czas także zabawami. Może zaproponować udział w karaoke, rundę twistera, konkurs tańca lub znaną grę „Prawda czy wyzwanie”. Czasem na gości czekają też inne niespodzianki, np. sesje zdjęciowe w fotobudce lub karykaturzysta.

Jednak, aby wszystko się powiodło na tych wyjątkowych urodzinach, organizacja wymaga wiele czasu i trudu. W tym przypadku niezastąpioną pomocą może okazać się agencja, która na co dzień organizuje np. przyjęcia ślubne. Firma No Stress Wedding z pewnością zorganizuje udane przyjęcie o każdym charakterze.

Komentarze są wyłączone.