Gdzie zorganizować kameralne wesele

Organizacja osiemnastki Warszawa
Wyjątkowe urodziny, czyli jak zorganizować udaną osiemnastkę
16 maja 2020
Ślub marzeń z wedding plannerem czyli konsultantem ślubnym
Ślub marzeń z wedding plannerem, czyli konsultantem ślubnym
31 maja 2020

Gdzie zorganizować kameralne wesele

Kameralne przyjęcia cieszą się obecnie wyjątkową popularnością. Pandemia koronawirusa postawiła nas wszystkim przed faktem dokonanym. Sprawdź więc jak mądrze wybrać miejsce na przeżycie z najbliższymi szczególnego dnia ślubu.

Na kameralne przyjęcie weselne para młoda zaprasza jedynie najbliższą rodzinę i przyjaciół, zazwyczaj około 20-40 osób. Zależy jej nie tylko na bliskiej i serdecznej atmosferze, ale także na przeżyciu wspólnego czasu świętowania w komfortowych, eleganckich wnętrzach.

Bardzo ważne jest więc by znaleźć restaurację z nienaganną obsługą i ofertą kulinarną na najwyższym poziomie. Jeśli współpracujemy z wedding plannerem, zyskujemy pewność, że polecone przez niego miejsca zapewnią wysoki standard. Goście, którzy znajdą się w wąskim gronie osób wyróżnionych zaproszeniem na uroczystość ślubną, z pewnością poczują się wyjątkowo. Odpowiedni wybór miejsca niewątpliwie odegra przy tym istotną rolę.

Na jakie miejsce najlepiej się zdecydować? Wybrać renomowaną restaurację w centrum miasta czy urokliwy pałac z malowniczym parkiem? Podpowiadamy, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę.

 

Nastrojowy wystrój sali

Obiekt należy ocenić wizualnie. Istotne jest, aby sprawdzić, jak prezentuje się na zewnątrz oraz wewnątrz. Dużym atutem jest taras. Idealnie, jeśli wokół niego znajdują tereny rekreacyjne. W otoczeniu pięknej przyrody weselnicy poczują się odprężeni i zrelaksowani.

Szykowne wnętrza są też istotnym kryterium oceny restauracji. Eleganckie stoły, wygodne krzesła, gustowne obrusy i zastawy stołowe — to podstawa. Niezbędne jest też odpowiednio wyodrębnione miejsce dla DJ-a lub nawet dla zespołu muzycznego oraz parkiet i strefa wypoczynkowa dla gości.

Nawet przyjemnie urządzoną przestrzeń trzeba udekorować, niezależnie, czy odbywa się w niej mniejsze, czy większe przyjęcie. Służą do tego aranżacje kwiatowe oraz precyzyjnie dobrane rekwizyty zgodne ze stylizacją całego wesela. Piękny klimat nada sali restauracyjnej klimatyczne oświetlenie. W tym celu można wykorzystać świece, lampiony lub latarenki. Wybór kolorów dekoracji powinien odpowiadać stylowi uroczystości ślubnych. O to również z powodzeniem zadbają doświadczeni wedding plannerzy.

 

Przez żołądek do serca

Kluczową kwestią, gdy zapraszamy wybrane grono gości na przyjęcie z okazji ślubu, jest podanie wyśmienitych potraw. Restauracja powinna więc cieszyć się renomą. Warto, aby zaproponowała menu z karty. Najwyższej jakości desery oraz alkohole np. wina lub koktajle będą nieodzownym elementem dopełniającym smak wyszukanych potraw. Nawet na kameralnych uroczystościach nie może zabraknąć weselnego tortu. Sprawdzają się jednopoziomowe wypieki, które dzięki pomysłowym dekoracjom prezentują się równie okazale, jak piętrowe, słodkie konstrukcje.

 

Pomysłowe lokalizacje

Spotkania dla wąskiego grona gości mogą odbywać się nie tylko w okolicy zamieszkania pary młodej, ale także w odległych, atrakcyjnych turystycznie miejscach. Mniejszej grupie łatwiej zaproponować wyjazd np. do górskiego lub nadmorskiego kurortu. Goście zyskają okazję, by połączyć udział w uroczystościach ślubnych z odpoczynkiem w malowniczym miejscu. Oczywiście należy pamiętać, aby obiekt posiadał właściwą bazę noclegową. Goście powinni mieć też zagwarantowaną opcję przedłużenia pobytu po weselu, jeśli zaplanują zostać dłużej. Para młoda może też zaoferować im dodatkowe atrakcje np. w ramach dnia poprawin. Letni rejs, zwiedzanie okolicznych zabytków lub zimowe ognisko połączone z kuligiem to bardzo popularne rozrywki, które są organizowane podczas kameralnych wesel.

 

Jak się bawić, to się bawić

Mniejsze wesele nie oznacza wcale nudnego przyjęcia. Dla nielicznej grupy osób łatwiej przygotować integracyjne propozycje zabawy. Należą do nich np. warsztaty kulinarne zamiast tradycyjnych oczepin. Weselnicy mogą zostać podzieleni na małe grupy, które będą miały za zadanie przygotować wybrane danie. W tym przypadku bardzo ważne jest znalezienie obiektu weselnego z bogatym zapleczem gastronomicznym, w którym zespół poprowadzi zajęcia.

Taka kulinarna zabawa dostarczy na pewno wielu pozytywnych wrażeń tym, którzy zdecydują się wziąć w niej udział. Wszystkich można też zaprosić do wspólnego oglądania pokazu kulinarnego lub show w wykonaniu barmanów czy baristów, z przyjemną degustacją na zakończenie. To tylko jedna z wielu propozycji. W znalezieniu zespołów, które poprowadzą aktywne i twórcze zajęcia w czasie przyjęcia ślubnego, pomoże oczywiście wedding planner. Dzięki temu wspólnie spędzony czas upłynie szybko, ale miłe wspomnienia pozostaną na zawsze.

Komentarze są wyłączone.