Ślub marzeń z wedding plannerem, czyli konsultantem ślubnym

Gdzie zorganizować kameralne wesele
Gdzie zorganizować kameralne wesele
24 maja 2020
OdmrażamyWesela. Nowe otwarcie weselnych imprez
#OdmrażamyWesela! Nowe otwarcie weselnych imprez
8 czerwca 2020

Ślub marzeń z wedding plannerem czyli konsultantem ślubnym

Wedding plannerzy to nie tylko postaci znane z amerykańskich filmów, ale przede wszystkim osoby, które na co dzień organizują wspaniałe ślubne przyjęcia także w Polsce. Intensywnie pracują przez wiele miesięcy, aby spełnić marzenia pary młodej. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z ich usług!

 

Za co odpowiada konsultant ślubny

Organizacja ślubu i wesela jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Wymaga precyzyjnego planu, a następnie terminowego jego realizacji przy współpracy z wieloma podwykonawcami. Pary młode, które nie są w stanie lub nie mają ochoty poświęcać się tym zadaniom, mogą zlecić ich wykonanie wedding plannerom. To oni znajdują usługodawców, negocjują w imieniu klientów umowy, które zabezpieczają ich interesy.

Pełnią także kluczową, choć niewidoczną dla gości rolę w samym dniu ślubu, gdyż koordynują przebieg całego wesela. Odpowiadają m.in. za przygotowanie dekoracji i aranżacji kwiatowej, dbają o właściwe ustawienie stołów, rozłożenie winietek, wręczenie podziękowań rodzicom i gościom oraz realizację kolejnych punktów scenariusza, obejmującego m.in. atrakcyjne niespodzianki podczas przyjęcia. Warto wiedzieć, jak wiele wyzwań stoi przed nimi, aby zrozumieć i docenić tę dynamicznie rozwijającą się na polskim rynku profesję.

 

Zanim powiesz „Tak!”

Zanim wedding planner przystąpi do działania, musi wykazać się kreatywnością i zrozumieniem oczekiwań klientów. Wspólnie z nimi ustala bowiem w jakim stylu odbędzie się uroczystość, np. boho, glamour lub na podstawie wybranych motywów literackich czy filmowych.

Jego pomysłowość, a także znajomość najnowszych trendów, pozwala na stworzenie oryginalnego scenariusza wesela. Na jego podstawie i zgodnie z budżetem klienta sporządza w kolejnym kroku dokładny kosztorys imprezy i kontroluje wszystkie wydatki.

 

Strategiczne zadania wedding plannera

Kluczową kwestią jest także wskazanie obiektów, w których można zorganizować przyjęcie weselne. Konsultanci ślubni dzięki wypracowanym relacjom biznesowym dysponują szeroką bazą sprawdzonych restauracji i domów weselnych. Sporym wyzwaniem jest wynajęcie profesjonalnego zespołu muzycznego lub DJ-a.

Poszukiwania należy zacząć rok, a nawet dwa lata przed ślubem, gdyż terminarze artystów są wypełnione z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. W tym przypadku pomoc konsultanta, który dysponuje bogatymi kontaktami, również jest nieoceniona.

 

Piękna oprawa ślubu

Wedding planerzy współpracują z licznymi usługodawcami. Dzięki temu przyszła panna młoda nie będzie martwiła się koniecznością umówienia wizyty u kosmetyczki, makijażystki czy stylisty fryzur. Doradca poleca także godnych zaufania fotografów oraz kamerzystów, którzy przygotują ślubne filmy i teledyski. Jeśli jest taka potrzeba, pomagają również w wyborze instruktorów tańca. Wsparcie konsultanta jest nieocenione np. w dopełnieniu wszelkich formalności w urzędzie stanu cywilnego.

Z powodzeniem doradzi także, jakie wybrać menu na przyjęcie. Jest też odpowiedzialny za wybór i zamówienie tortu. Do jego zadań należy również wynajęcie i przystrojenie samochodu pary młodej oraz zapewnienie gościom transportu i noclegu.

 

Korzyści ze współpracy z wedding plannerem

Lista zadań, którym trzeba sprostać, by wesele odbyło się bez żadnych niedociągnięć, jest naprawdę długa. Dlatego też wedding planerzy ciężko i twórczo pracują przez okres przygotowań, a po zakończeniu wesela rozliczają koszty z podwykonawcami. Tym samym odciążają parę młodą, także po wydarzeniu. Para młoda zyskuje tym samym nie tylko czas, ale także sprawdzonych usługodawców za korzystne stawki. Konsultanci mają większe pole do negocjacji jako stali klienci.

Mogą obniżyć koszty wesela albo w tej samej stawce zdobyć bogatszy pakiet. Zapewniają także wysoką jakość zleconych prac. Poza tym współpracując z wedding plannerem, klienci mogą zawsze liczyć na pomoc i profesjonalne porady. Taka życzliwa relacja z osobistym konsultantem dodaje otuchy narzeczonym i pomaga przejść przez okres przygotowań do ślubu bez napięć i wyczerpujących sytuacji stresowych.

 

Dla kogo wedding planner

Śluby zawierają obecnie coraz bardziej dojrzałe osoby, które często są obarczone poważnymi zawodowymi wyzwaniami angażującymi ich czas i siły. Dlatego często decydują się na oddanie w ręce pracowników agencji ślubnych pełnej organizacji wesela. Są też pary, które ułożyły sobie życie za granicą, ale to właśnie w Polsce planują wydać ślubne przyjęcie. Dla nich także współpraca z wedding plannerem jest idealnym rozwiązaniem. Konsultant ślubny jest więc mocnym wsparciem dla każdej pary, która pragnie, aby ten dzień był pięknym wydarzeniem, dopracowanym w najdrobniejszym szczególe.

Komentarze są wyłączone.