Wesele w świetle reflektorów

Prezent ślubny na cel charytatywny
Dobroczyńcy na weselu, czyli ślubne akcje charytatywne
27 października 2019
Ślub humanistyczny przy 2 różnych wiarach
Humanistycznie na ślubnym kobiercu
18 listopada 2019

Napis LOVE na wesele lub ślub

Sale weselne można dekorować na tysiąc sposobów: bukietami żywych kwiatów, tiulem czy specjalnymi rekwizytami. Jednak nawet najbardziej wyszukane aranżacje zachwycą z niezrównaną mocą, jeśli efekt prac zostanie odpowiednio oświetlony. Bywa, że barwa światła wystarczy za jedyną dekorację.

To właśnie właściwe operowanie jego kolorem i natężeniem potrafi przenieść parę młodą i ich gości w zaczarowany świat wspaniałej zabawy.

 

Do wyboru, do koloru

— Gdy moja przyszła synowa oświadczyła, że jedyną dekoracją weselnej sali będą światła, byłam bardzo zaskoczona. Jednak efekt okazał się wspaniały i przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – opowiada pani Anna. Obecnie coraz więcej par ma odwagę, by używać wyłącznie świateł jako dekoracji na swoim przyjęciu weselnym.

Dysponując m.in. skanerami, laserami, reflektorami, listwami czy tzw. ruchomymi głowami LED możemy oświetlić salę tylko w jedynym kolorze albo całą paletą różnych, zmieniających się barw. Popularne są też światła stopniowane w różnych odcieniach, które tworzą tzw. efekt ombre. Przede wszystkim jego strumienie są skierowane na ściany, sufity, filary, okna, ale też na elementy dekoracyjne, które znajdują się na sali. Dużo efektowniej prezentują się wtedy wykorzystane ozdoby. Odpowiednie oświetlenie wyróżnia także wybrane miejsca na sali, zwłaszcza stół pary młodej, parkiet czy scenę, na której występuje zespół muzyczny.

 

Efekty specjalne

Planując dekoracje świetlne, możemy uwzględnić także dodatkowe atrakcje, które spodobają się nowożeńcom. Odpowiednie urządzenia potrafią wyczarować zasłonę dymną, która pojawia się, gdy para młoda tańczy pierwszy taniec. Służą do tego profesjonalne wytwornice tzw. ciężkiego dymu. Są bardzo wydajne i mogą pokryć nawet 250 mkw. powierzchni. Dym powstaje z suchego lodu. Jest bezzapachowy i rozprasza się po kilku minutach.

Nie zostawia śladu na parkiecie czy ubraniach. Jeszcze inne urządzenia tworzą delikatną mgiełkę, prawie niewidoczną gołym okiem. Jeśli jednak zostanie odpowiednio oświetlona, efekt jest niesamowity. Nowoczesne dekoracje świetlne to często wysokie świecące litery w słowach MIŁOŚĆ lub LOVE, a także podświetlone w dowolnym kolorze wysokie figury pompowane powietrzem. Najczęściej mają kształt walca i znajdują się na parkiecie lub w wyróżnionym miejscu sali. Inny, ciekawy efekt sceniczny zapewniają wyrzutnie iskier na wysokość do trzech metrów. Najczęściej odpalane są podczas wnoszenia na salę tortu lub w trakcie uroczystych oczepin.

 

Zabawa światłem całą noc

Zajmując się oświetleniem, nie ograniczamy się jedynie do przygotowania dekoracji przed przyjściem gości.

Znacząca część pracy musi być wykonana w trakcie weselnego przyjęcia, zapewniając gościom ciekawe przeżycia audiowizualne. Obsługi wymagają m.in. projektory, które wyświetlają np. datę uroczystości, inicjały pary młodej lub inne frazy przez nich ułożone. W czasie oczepin oglądamy np. slajdy ze zdjęciami z dzieciństwa pary młodej lub prezentujące historię ich związku. W trakcie wesela przede wszystkim należy uwzględnić dynamiczne sterowanie oświetleniem, które zmienia się w rytm muzyki, przy której bawią się goście.

 

Oświetlenie fasad budynków i ogrodów

Warto oświetlić nie tylko salę weselną, ale też fasadę budynku, w którym odbywa się przyjęcie. Do oświetlenia wejść, filarów i gzymsów budynków stosuje się m.in. kurtyny świetlne. Drugim rodzajem oświetlenia zewnętrznego są reflektory, które w sposób rozproszony lub punktowy oświetlają wybrane elementy fasady. Wykorzystuje się też lampy rzucające światło na ścianki, które może być jednostajne lub ułożone w specjalne wzory. Niektóre pary młode sięgają również po techniki laserowe. W dekorowaniu jednak samych ogrodów przydają się także wciąż tradycyjne elementy takie jak łańcuchy lampek na drzewach i krzewach, lampiony lub parasolki z podświetlanymi żarówkami.

Jeśli para młoda nie ma aż tyle czasu, aby poświęcić go na zaplanowanie i wdrożenie całego systemu oświetlenia, warto powierzyć to agencji ślubnej. Konsultanci zatroszczą się o każdy szczegół przed przyjęciem weselnym oraz w jego trakcie. Efekt, jaki uzyskamy, może zaimponować wszystkim gościom, a parze młodej zapewnić wspaniałą scenerię do ślubnych zdjęć.

Komentarze są wyłączone.