Trzy aspekty, o których musisz pamiętać wybierając agencję ślubną

Makijażystka na wesele
Makijaż ślubny — wykonać samodzielnie czy w salonie kosmetycznym?
1 sierpnia 2019
samochód do ślubu Warszawa
Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód do ślubu?
16 sierpnia 2019

Polecany wedding planner

Marzycie o bajkowym przyjęciu weselnym, ale brakuje wam czasu i doświadczenia w organizacji przyjęć? Sprawdźcie, jak może pomóc konsultant ślubny i czym kierować się przy jego wyborze?

 

Kilka dni temu, spotkaliśmy się z Joanną. Od kilka lat mieszka ze swoim narzeczonym w wynajętym mieszkaniu. Mają 4-letnią córeczkę, ustabilizowaną sytuację zawodową i marzenia o wspólnym domu na przedmieściach Warszawy. Zanim jednak zdecydują się na inwestycję, woleliby wziąć ślub i zatańczyć na własnym weselu. Rozmawiają o tym od dawna. Chcieliby zorganizować, chociaż małe przyjęcie dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Niestety brakuje im czasu, aby samodzielnie dopracować każdy detal. Jarek, narzeczony Joanny z góry zapowiedział, że zostawia jej wolną rękę. Kompletnie nie interesuje go wybór zaproszeń, dekoracji czy sali. Z kolei Joanna nie ma wystarczająco dużo determinacji, aby wszystko zorganizować bez pomocy drugiej osoby.

Codziennie wsłuchujemy się w historie, kochających się ludzi, którzy z różnych powodów chcą skorzystać ze wsparcia konsultanta ślubnego. Opowieści są różne. Czasem narzeczeni opowiadają o wyszukanych pomysłach, których realizacja wymaga wielkiego logistycznego przedsięwzięcia. Zdarza się jednak, że nawet zorganizowanie niewielkiej uroczystości przerasta młodą parę. Szybkie tempo życia, mnóstwo obowiązków zawodowych, rodzinnych, a nawet hobby, które pochłania mnóstwo czasu. Nie chcą rezygnować z przyjemności i wolnego czasu na rzecz poszukiwania sali z odpowiednim nagłośnieniem czy profesjonalnego fotoreportera z nienagannym portfolio. W takiej sytuacji może pomóc doświadczona agencja ślubna.

Jak w każdej branży możemy jednak trafić na lepszych i gorszych wykonawców tej profesji. Czym kierować się wybierając konsultanta ślubnego?

 

Sprawdź referencje, najlepiej wśród znajomych

Planując remont domu, naprawdę samochodu czy zabieg medyczny szukamy godnego zaufania eksperta. Im poważniejszy temat, tym mniejszą wagę przykładamy do ceny. Większym zainteresowaniem obdarzamy natomiast profesjonalizm osoby, której chcemy powierzyć zlecenie. Nie inaczej jest przy wyborze konsultanta ślubnego. Szukając wykonawców, często opieramy się na opinii przyjaciół, znajomych i rodziny. Przy odrobinie szczęścia może okazać się, że byliśmy na świetnie zorganizowanym weselu i po prostu zdobędziemy namiary na agencję ślubną od pary młodej. Być może poszukiwania referencji będą wymagały poważniejszego zaangażowania, większej liczby rozmówców. Z pewnością nie warto pomijać tego etapu. Biorąc jednak pod uwagę, że planowanie i organizacja wesel to usługa stosunkowo młoda na rynku, może się okazać, że nikt ze znajomych jeszcze z niej nie korzystał.

 

Twarzą w twarz z konsultantem

Jeśli nie zyskaliśmy referencji od osób, które przygotowały swoje przyjęcie z pomocą agencji ślubnej, z pewnością warto sprawdzić opinie w internecie. Wpisując słowa kluczowe np. wedding planner Warszawa, wyszukiwarka wskaże nam firmy świadczące tego typu usługi w regionie, w którym zamierzamy się pobrać. Jeszcze trafniej sprecyzujemy wyniki, pytając o konkretną dzielnicę np. wedding planner Mokotów.

W następnym kroku najlepszym rozwiązaniem będzie umówienie się na pierwsze konsultacje ślubne. Podczas rozmowy możemy dopytać o doświadczenie w realizacji przyjęć, poznać wstępne, szacunkowe koszty oraz przekonać się, czy osoba, której moglibyśmy powierzyć organizację ślubu, jest w naszych oczach godna zaufania. Jeśli na tym etapie widzimy, że dobrze nam się rozmawia i mamy wspólną wizję warto pójść krok dalej i doprecyzować warunki ewentualnej współpracy.

 

Nie kupuj kota w worku

Nie każdy, kto reklamuje usługi konsultanta ślubnego ma do tego niezbędną wiedzę i fachowe przygotowanie. Ktoś, kto np. prowadzi salę weselną, wcale nie musi być mistrzem ceremonii, mimo że był obecny na niejednym przyjęciu. Decydując się na opłacenie usługi, wybierzcie osobę, która zdobyła odpowiednie przygotowanie np. poparte certyfikatem członkowskim organizacji zrzeszającej i szkolącej wedding plannerów. Tego typu zaświadczenia, po przebytym uprzednio kursie, wydaje Polskie Stowarzyszenie Wedding Plannerów. Oczywiście zdarzają się przypadki, że agencja bardzo dobrze radzi sobie na rynku nawet bez certyfikatu. Weryfikując jednak ten fakt, zyskacie pewność, że powierzacie zadanie osobie właściwie przygotowanej i z odpowiednimi referencjami. Nie bójcie się pytać o potwierdzenie kwalifikacji już na pierwszym spotkaniu. My chętnie pochwalimy się swoimi.

Komentarze są wyłączone.