Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód do ślubu?

Polecany wedding planner
Trzy aspekty, o których musisz pamiętać wybierając agencję ślubną
8 sierpnia 2019
Strojenie kościoła na ślub Warszawa
Piękno ślubnego kobierca. Jak zadbać o dekoracje w kościele
23 sierpnia 2019

samochód do ślubu Warszawa

Czym do ślubu? – to pytanie, które przygotowując się do dnia ślubu niechybnie prędzej lub później zadają sobie wszyscy narzeczeni.

 W zależności od preferencji i zasobów finansowych może to być własny samochód, auto z wypożyczalni lub należące do kogoś z rodziny czy przyjaciół. Oczywiście, to nawet nie musi być samochód. Oto kilka kwestii do rozważenia, które podsuwamy poszukującym odpowiedzi na tę logistyczną zagadkę.

 

Pojazd, którym para młoda przyjeżdża do ślubu, powinien nawiązywać stylistyką do całej oprawy uroczystości. Możliwości jest multum. Narzeczeni, mając do dyspozycji szeroką ofertę wypożyczalni samochodów, zyskują tutaj niezwykłe pole do popisu. Jeśli tylko puszczą wodze fantazji z pewnością znajdą niebanalną odpowiedź na proste pytanie: czym pojadą do ślubu.

Zdecydowanie wiele par nie ogranicza się w wyborze samochodu, do tego, co rzeczywiście ma już w garażu. Ich pomysły w dużo większym zakresie odnoszą się do ich zainteresowań oraz opracowywanej konwencji wydarzenia. Niejednokrotnie udaje się idealnie połączyć hobby jednego z narzeczonych z motywem ślubnej drogi do kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Niejednokrotnie byliśmy świadkami motocyklowych wypraw, które, chociaż nie najłatwiejsze z uwagi na ślubne stroje, mimo wszystko są możliwe do zorganizowania. Zdarzają się także życzenia młodych, którzy do ślubu jadą na… rowerze!

 

Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu

Zdecydowanie najczęściej wybieranym i najwygodniejszym środkiem lokomocji jest jednak samochód. Wypożyczalnie zapewniają młodym nie tylko sam pojazd. Wiele z nich w ofercie uzupełniającej oferuje także usługi profesjonalnego kierowcy. O tym, czy para młoda zechce z nich skorzystać, decyduje wiele kwestii, jedną z nich są oczywiście finanse. Wynajęcie kierowcy to koszt od kilkuset zł wzwyż. Samochód może być już udekorowany. Możliwy jest jednak scenariusz, w którym wypożyczalnia nie wyrazi zgody na jego samodzielne ozdobienie. W takiej sytuacji lepiej ustalić to wcześniej niż narazić się na ewentualne kary wynikające z umowy.

 

Termin ślub a model samochodu

Najciekawsze pojazdy cieszą się największym zainteresowaniem. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować ich wypożyczenie, zwłaszcza jeżeli Wasz ślub wypada w najgorętszym sezonie. Tutaj warto uwzględnić także kwestię przewidywanej pogody. To oczywiste, że kabriolet może przepięknie prezentować się na fotografiach, jednak jeśli wesele odbywa się późną jesienią, zimą lub wczesną wiosną możecie wcale nie wykorzystać jego uroku. Wtedy o wiele lepiej sprawdzi się tradycyjnie zadaszone auto.

 

Jak znaleźć wymarzone auto?

W przeszłości, samochód do ślubu organizował pan młody. Zwyczaj ten dawno odszedł już do lamusa. Dziś para młoda wspólnie podejmuje decyzje co do przebiegu uroczystości oraz jej charakteru. Kalkulując potencjalne wydatki, warto rozważyć wypożyczenie samochodu od rodziny lub przyjaciół. Jednak wypożyczalnie samochodów ślubnych mają nie tylko bogatą ofertę, ale także szeroki zakres cen. Mogą się okazać szczególnie przydatne, jeśli chcecie jakiś wybrać oryginalny model.

 

Ile kosztuje wynajęcie samochodu do ślubu?

To ile zapłacimy za wynajem samochodu, zależy od wielu czynników. Jeśli auto jest luksusowe i trudno dostępne z pewnością cena będzie wyższa. Także wtedy, kiedy zażyczymy sobie dodatkowe udogodnienia, wydatki wzrosną. Warto dokładnie przeanalizować oferty wypożyczalni, porównać modele i ceny a dopiero później podjąć decyzję z czyich usług skorzystać. W pakietach o podwyższonym standardzie możecie liczyć na lampkę szampana, obsługę kierowcy, gotowe dekoracje, dłuższy czas wynajmu, a nawet opcję uwzględniającą rozwożenie do domu gości weselnych.

Takie rozeznanie na rynku, wraz z negocjacją cen oraz ustaleniem szczegółów dotyczących ubezpieczenia i innych aspektów możecie zawsze zlecić agencji ślubnej. Konsultant w naszym imieniu znajdzie auto, o którym marzycie lub przedstawi własne rekomendacje, jeśli nie macie sprecyzowanych życzeń. Na ich podstawie dokonacie wyboru, a formalności związane z wypożyczeniem samochodu będą już po stronie agencji wedding plannerskiej.

Komentarze są wyłączone.