Makijaż ślubny — wykonać samodzielnie czy w salonie kosmetycznym?

Opieka nad dziećmi podczas wesela - wedding planner Warszawa
Dzieci na weselu. Jak zatroszczyć się o dobrą zabawę najmłodszych gości?
22 lipca 2019
Polecany wedding planner
Trzy aspekty, o których musisz pamiętać wybierając agencję ślubną
8 sierpnia 2019

Makijażystka na wesele

Elegancki i trwały — taki powinien być makijaż ślubny. Przede wszystkim ma podkreślać urodę panny młodej, maskując ewentualne niedoskonałości. Ponieważ jednak cena takiego makijażu jest czasem bardzo wysoka, niektóre panny młode decydują się wykonać go samodzielnie. Czy warto ryzykować?

 

Prawidłowo wykonany makijaż ślubny cechuje się nie tylko precyzją wykonania, wyjątkową wytrzymałością, ale także wyższą niż zwykle ceną. Z czego to wynika? Niestety nie zawsze podyktowane jest to jego jakością. Zdarza się, że wyższa stawka w salonie podyktowana jest jedynie wynikiem powiązania z samym ślubem. Na marginesie możemy dodać, że podobnie wygląda kwestia fryzury ślubnej. Jej wykonanie również kosztuje więcej niż uczesanie na bal. W końcu w szale wydatków za wiele rzeczy z etykietą „ślubne” jesteśmy w stanie zapłacić więcej, niż podpowiada rozsądek. Niestety zdarzają się wykonawcy, którzy chętnie z tego korzystają.

 

Profesjonalny makijaż w domowym zaciszu

W dniu, w którym wszystkie oczy gości są skierowane właśnie na Ciebie, z pewnością marzysz o tym, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik, a szczególnie Twój wizerunek. Jeśli na ogół malujesz się samodzielnie i wychodzi Ci to bardzo dobrze, nie ma powodu, abyś zrezygnowała z samodzielnego wykonania makijażu. Musisz jednak uwzględnić kilka czynników, które mogą sprawić, że zamiast olśniewać nienagannym wyglądem, spędzisz czas, wykonując nerwowe poprawki. Podpowiadamy, o czym pamiętać powierzając to zadanie samej sobie.

 

Wielkie emocje, stres i plan awaryjny

Dzień ślubu, nawet jeśli masz wszystko dopracowane, zaplanowane i skoordynowane, może zaskoczyć Cię wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami. Nie zdziw się, kiedy od rana zaczniesz odbierać telefony, prowadząc rozmowy, w których nie chciałabyś brać udziału. Fotograf się spóźni? Świadek się rozchorował? Zespół muzyczny ma problem z nagłośnieniem? To wszystko może spowodować, że nawet najspokojniejsza osoba, zacznie się denerwować. Stres, adrenalina, napięcie — to wszystko może spowodować, że pewna dotąd ręka będzie drżała z niepokoju, a z oczu popłyną łzy. W takiej sytuacji wykonanie profesjonalnego makijażu może być trudne nawet dla doświadczonej kosmetyczki, której jednak nie będzie przy Tobie. Zadbaj więc o plan awaryjny. Jeśli decydujesz się pomalować sama, na wszelki wypadek zaproś do domu przyjaciółkę, siostrę, świadkową, która w razie czego pomoże Ci wykonać makijaż lub w kulminacyjnym momencie zdejmie z Ciebie ciężar przygotowań. Nawet jeśli wydaje Ci się to mało prawdopodobne, może okazać się, że emocje wielkiego dnia okażą się silniejsze, niż się spodziewałaś. Zaufana osoba obok, np. konsultantka ślubna, z pewnością pozwoli je rozładować i zadba o to, aby wszystko przebiegało sprawnie.

 

Dobre kosmetyki i próba ognia

Decyzja o samodzielnym wykonaniu makijażu powinna iść w parze z odpowiednim doborem kosmetyków. Jeśli na co dzień wykonujesz delikatny makijaż, w Twojej kosmetyczce z pewnością znajdą się podstawowe produkty, które umożliwiają Ci jego wykonanie. Makijaż ślubny wymaga jednak użycia dodatkowych kosmetyków, które zapewnią jego trwałość przez wiele godzin. Dobrze dobrana baza, trwałe podkłady, matujące pudry i właściwie dobrane bronzery — wszystkie te produkty powinny być pod ręką. Dobrze także zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości fixery, które utrwalą makijaż na wiele godzin. Pamiętaj, że musi on wyglądać równie dobrze zarówno tuż po wykonaniu, jak i po wielu godzinach przyjęcia. Starannie wykonany makijaż będzie dobrze prezentował się także na ślubnych fotografiach. Aby uniknąć efektu maski, przerysowania i – co gorsza – niespodziewanej alergii na nowo zakupione kosmetyki, przetestuj całość z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto wykonać nawet kilka wersji próbnych, zanim zyskamy pewność, że znaleźliśmy upragniony wzór. I jeszcze jedna, ważna uwaga, na wysokiej jakości kosmetykach nie warto oszczędzać. To inwestycja, która będzie procentować jeszcze przez wiele miesięcy. W końcu chcemy wyglądać pięknie każdego dnia!

 

A jeśli pomysłów brak…

Nie zawsze jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać makijaż, który będzie wyglądał trwale i nie spłynie już po kilku godzinach. Być może trudno jest znaleźć Ci sprawdzoną makijażystkę, a może nie jesteś najmocniejsza w negocjacjach? Z pomocą przyjdzie wedding planner, który koordynując wszystkich podwykonawców, najpilniej strzeże zaplanowanych wydatków. Zaufana agencja ślubna może ustrzec Cię przed przepłacaniem, dobrać usługodawcę i ustrzec przed pokusami, które często skłaniają narzeczonych do zbędnych wydatków. Konsultant ślubny negocjując dla nas ceny u podwykonawców, z pewnością jest w stanie wynegocjować dla nas korzystne warunki. Biorąc pod uwagę efekt skali, czyli ilość zamawianych usług, warto rozważyć jego wynajęcie, dzięki czemu zaoszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze, także w salonie piękności.

Komentarze są wyłączone.