Dzieci na weselu. Jak zatroszczyć się o dobrą zabawę najmłodszych gości?

Jaki prezent dla świadkowej na weselu
Prezent dla świadkowej – jak podziękować za wsparcie i zaangażowanie?
14 lipca 2019
Makijażystka na wesele
Makijaż ślubny — wykonać samodzielnie czy w salonie kosmetycznym?
1 sierpnia 2019

Opieka nad dziećmi podczas wesela - wedding planner Warszawa

Organizujecie wesele i zastanawiacie się, czy zaprosić rodziców z ich pociechami, czy też zaplanować uroczystość wyłącznie w gronie dorosłych? Warto rozważyć wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na sukces waszego przyjęcia. Poniżej lista kluczowych elementów.

 

Dzieci na weselu bez wątpienia wnoszą wiele radości i pozytywnego zamieszania. Oddają rodzinny charakter imprezy. Sprawiają, że wielopokoleniowość, widoczna jak na dłoni, staje się wręcz symbolem budowania nowego życia we dwoje. Jednak z pewnością jest to tylko jedna strona medalu. Drugą stanowi troska o ich bezpieczeństwo oraz komfort zabawy wszystkich zaproszonych gości. Gorące potrawy na stole, długie obrusy, które łatwo ściągnąć, niebezpieczeństwa czyhające na parkiecie wśród roztańczonych gości, to tylko nieliczne z wielu zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci podczas weselnego przyjęcia. W efekcie płacz zmęczonego i znudzonego dziecka oraz może być i tak najmniej poważną konsekwencją braku należytej opieki.

 

Z dziećmi czy bez? Jak zaprosić, aby nie urazić

Nie wszystkie pary życzą sobie obecności na sali kilkuletnich dzieci. Jeśli należycie do tego grona i jesteście przekonani, że zabawa z najmłodszymi nie będzie częścią zaplanowanego przez Was scenariusza, musicie przygotować się na różne reakcje ze strony zaproszonych gości. Wiele osób może uznać waszą decyzję za nietaktowną i w ogóle odmówić udziału w przyjęciu. Z tego powodu postarajcie się przekazać swoje życzenie w delikatny sposób. Dopisek „bez dzieci” na zaproszeniu z pewnością do takich nie należy. Grzecznie przekazana prośba o pozostawienie dzieci w domu pod opieką innej osoby być może zostanie przyjęta ze zrozumieniem i spokojem, jednak nie zdziwcie się także słowom dezaprobaty.

 

Przyjmuje się, że w dobrym tonie jest pozostawienie decyzji o zabraniu dzieci na imprezę ich rodzicom. Musimy zdać się na ich rozsądek. Może się przecież okazać, że oni także nie są zwolennikami udziału najmłodszych w tak dużych imprezach.

 

Bezpieczeństwo to podstawa

Jeśli zdecydujecie, że mali goście znajdą się na liście zaproszonych, musicie uwzględnić ich obecność już na etapie planowania imprezy. Może się zdarzyć, że głośna, huczna zabawa nie pozwolą maluchom zregenerować sił, co sprawi, że będą płaczliwe i marudne. Warto więc zatroszczyć się o to, czy na miejscu przyjęcia znajdzie się pokój, w którym będą mogły odpocząć w ciszy. To miejsce, w którym rodzic będzie mógł także wygodnie przewinąć i spokojnie nakarmić swoje dziecko.

 

Dla starszych dzieci w wieku szkolnym świetnie sprawdzi się wynajęcie animatora. Dzięki zaangażowaniu osoby, która ma bogate doświadczenie w prowadzeniu zabaw, zarówno one, jak i ich rodzice znajdą czas na wspaniałą rozrywkę. Decyzję o zaangażowaniu konkretnej osoby trzeba jednak podjąć jednak z ogromną starannością. Wybór przypadkowego, niesprawdzonego opiekuna może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Rodzice, którzy powierzają nam swoje dzieci, oczekują od nas przede wszystkim, że zabawa, którą zamierzamy im zapewnić, będzie bezpieczna. Nie możemy zawieść ich zaufania.

 

Jeśli decydujemy się zaprosić gości wraz z dziećmi, pamiętajmy także o zaplanowaniu menu uwzględniającego ich kulinarne gusta. Z pewnością zależy nam na tym, aby każdy z gości poczuł się zauważony i doceniony. Respektujemy oczekiwania wegetarian, a coraz częściej także wegan, nie powinniśmy więc pominąć kilkulatków. Krótkie menu uwzględniające ich upodobania nie nadszarpnie naszego budżetu, będzie natomiast cenną lekcją uwagi oraz wyrazem troski o wszystkich przybyłych.

 

Dajcie sobie pomóc

Organizacja przyjęcia weselnego to wielkie i skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Warto w tym momencie zdać się na wiedzę i doświadczenie agencji ślubnej, która w portfolio wykonawców z pewnością ma już sprawdzonych animatorów. Dobry konsultant ślubny pomoże przygotować listę bezpiecznych atrakcji dla maluchów, zatroszczyć się o miejsce odpoczynku dla nich oraz dopilnować pory posiłków. Będzie także odpowiedzialny za to, aby położyć je spać i przypilnować w nocy, podczas gdy ich rodzice wciąż będą wesoło pląsać na parkiecie.

 

Powiedzmy sobie otwarcie, obecność dzieci na weselu to tylko drobny element organizacyjnej układanki, który i tak wymaga wielkiego zaangażowania. Bez pomocy dedykowanych osób nie uda Wam się dopiąć wszystkiego na ostatni guzik. Mocne wsparcie sprawdzonej agencji sprawi natomiast, że w dniu ślubu nie będziecie przejmować się wszystkimi problemami, a jedynie skupicie na tym, aby celebrować czas z rodziną i przyjaciółmi w każdym wieku.

Komentarze są wyłączone.