Ślubne przeboje, czyli teledyski z parą młodą w roli głównej

Podwójne szczęście czyli panna młoda w ciąży
Podwójne szczęście, czyli panna młoda w ciąży
29 lutego 2020
Odwołanie wesela z powodu koronawirusa
Odwołanie wesela z powodu koronawirusa! Co teraz?
15 marca 2020

Ślubne przeboje czyli teledyski z parą młodą w roli głównej

Nowoczesne teledyski ślubne są oryginalną pamiątką dla pary młodej. Z łatwością mogą podzielić się nią z rodziną i znajomymi m.in. przez media społecznościowe. Jesteście zainteresowani?

Sprawdźcie co zrobić, aby cieszyć się wyjątkowym nagraniem uroczystości weselnej.

 

Porywający wideoklip

Stworzenie atrakcyjnego teledysku ślubnego jest prawdziwym, artystycznym wyzwaniem w sztuce wideofilmowania. W kilku minutach trzeba zawrzeć dynamicznie i pomysłowo zmontowane ślubne sceny. Do szybko zmieniających się obrazów należy wybrać odpowiedni podkład muzyczny. Często nie opiera się on na jednym tylko motywie przewodnim. Ciekawe i zaskakujące są takie nagrania, które rozpoczynają się spokojną balladą, by przejść nagle w mocne rockowe uderzenie. Oddają w ten sposób dynamikę całego dnia zaślubin. W teledyskach narzeczeni mogą także wyznać sobie miłość, opowiedzieć, jak się spotkali i dlaczego chcą być na zawsze razem. Zmontowanie atrakcyjnego wideoklipu wymaga więc wspólnej pracy pary młodej z filmowcem. Warto wiedzieć jak się do niej przygotować, aby powstał piękny materiał.

 

Pomysł na scenariusz

Specjaliści od usług filmowania zachęcają, aby scenariusz teledysku zbudować z nimi odpowiednio wcześnie. Wiele inspiracji możemy odnaleźć, m.in. oglądając wideoklipy na kanale YouTube. Dużą popularnością cieszą się warianty stylu boho, np. jego połączenie z industrialnym otoczeniem. Wspaniale w teledyskach prezentują się także sceny z parą młodą na łonie natury, w parkach, kwitnących sadach, nad brzegiem morza lub jeziora. Filmowanie sesji plenerowej nie odbywa się w dniu ślubu, gdyż brakuje wtedy czasu i spokojnej atmosfery. Należy więc przemyśleć, jaki termin będzie najbardziej odpowiedni i zarezerwować go w kalendarzu firmy wykonującej nagranie.

 

Technika nagrania teledysku

Przygotowując materiał do zmontowania interesującego, dynamicznego teledysku, kamerzysta powinien pracować na nowoczesnym sprzęcie. Potrzebne są bowiem zarówno ujęcia wykonane z lotu ptaka za pomocą drona, jak i małą kamerą sportową GoPro. Podobnie jak przy produkcji filmu ślubnego, przydaje się także wykonanie ujęć tej samej sceny z kilku perspektyw. Wideoklip to krótki materiał, więc wszystkie efekty specjalne są mile widziane. Dlatego też kamerzyści wykorzystują m.in. technikę 3D lub tzw. filmowanie 360 stopni, które polega na uzyskaniu panoramicznego obrazu dzięki użyciu ośmiu minikamer. Najnowsza technologia stwarza dziś coraz większe możliwości.

 

Filmowe wyznania i podziękowania

Ślubny teledysk jest zazwyczaj zwiastunem całego filmu z wesela lub jego atrakcyjnym podsumowaniem. Warto wykorzystać wideoklipy także jako urozmaicenie czasu w czasie przyjęcia weselnego. Goście z pewnością chętnie obejrzą teledysk narzeczeński. Opiera się on na wyznaniach pary młodej, która pokazuje miejsca szczególne dla ich związku i życia, a swoją historię rozpoczyna od zdjęć z dzieciństwa. Takie romantyczne nagranie będzie atrakcją podczas oczepin albo romantycznym wstępem do pierwszego tańca pary młodej.

Przed ślubem powstają także teledyski, które są formą podziękowania za trud wychowania. Rodzice wzruszą się podczas oglądania materiału nagranego specjalnie z myślą o nich. Wykorzystuje się w nim np. zdjęcia z ich ślubu i późniejszego małżeńskiego życia. Podczas wesela mogą zostać też nakręcone zabawne filmiki z udziałem gości, którzy nie tylko dzielą się swoimi wrażeniami, ale też odpowiadają na zabawne pytania.

 

Jak przekazać nagranie gościom

Nie tylko goście pary młodej, ale także inni krewni i znajomi, którzy nie byli osobiście na ślubie, chętnie obejrzą weselne teledyski. Łatwo można się nimi podzielić, np. publikując w swoich profilach w mediach społecznościowych lub na kanale YouTube. Ci, którzy nie chcą tak szeroko ich udostępniać, mogą nadać odpowiednie ograniczenia widoczności lub je umieścić w tzw. chmurze. Do ich obejrzenia będzie potrzebny link i hasło.

Często ślubne filmiki trafiają także na stronę ich twórców. Są zabezpieczone hasłem, które należy przekazać gościom wraz z adresem strony. Na pewno dzięki rozwiązaniom on-line para młoda zaoszczędzi czas i nie poniesie dodatkowych kosztów na nagranie wideoklipu na nośnik danych. Wszyscy natomiast zyskają wspaniałą pamiątkę, którą z przyjemnością nie jeden raz obejrzą.

Komentarze są wyłączone.