Podwójne szczęście, czyli panna młoda w ciąży

Drugie życie sukni ślubnej - używane suknie ślubne
Drugie życie sukni ślubnej
21 lutego 2020
Ślubne przeboje czyli teledyski z parą młodą w roli głównej
Ślubne przeboje, czyli teledyski z parą młodą w roli głównej
8 marca 2020

Podwójne szczęście czyli panna młoda w ciąży

Zorganizowanie przyjęcia weselnego jest zawsze dużym wyzwaniem. Staje się jeszcze większym, gdy para młoda spodziewa się dziecka.

Sprawdź jak sprostać tej sytuacji i zorganizować ślub na miarę własnych oczekiwań i możliwości.

 

Zdrowie na pierwszym miejscu

Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu przygotowań do ślubu należy skonsultować się z lekarzem. Oceni on czy przyszła mama może podjąć się w swoim stanie licznych zadań związanych z zamążpójściem. Na pewno zaleci, aby nie przeżywała zbyt wielkiego stresu i nie przemęczała się. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z usług agencji ślubnych. Na pewno konsultant skutecznie odciąży pannę młodą. Z jego pomocą przyszła mama uniknie wielu nerwowych sytuacji i dużego wysiłku. Będzie spokojniej przeżywała tak ważne wydarzenie w swoim życiu. Natomiast o tym, kiedy i w jakim stylu odbędzie się uroczystość, zdecyduje razem z przyszłym małżonkiem.

 

Kiedy ślub: prędzej czy później?

Niektórzy radzą, aby zorganizować wesele jak najszybciej, zanim sylwetka panny młodej mocniej się zaokrągli. Jednak pierwszy trymestr ciąży może być trudny do zniesienia z powodu mdłości, szybko pojawiającego się uczucia zmęczenia, wahań nastroju. Dlatego lepszym terminem jest czas między czwartym a szóstym miesiącem. To okres, kiedy kobieta czuje się zazwyczaj najlepiej w czasie całej ciąży. Zna reakcje swojego organizmu, wie, co jej służy, a czego powinna unikać. Z kolei organizowanie wesela dopiero w ostatnim trymestrze nie jest dobrym rozwiązaniem, m.in. z powodu ryzyka przedwczesnego porodu. Poza tym dziewczyny często zmagają się z wieloma dolegliwościami.

 

Strefy relaksu podczas przyjęć

Wiele panien młodych, które dobrze znoszą ciążę, urządza huczne wesela trwające do białego rana. Warto jednak, aby dysponowały w czasie zabawy odpowiednim miejscem, przeznaczonym do odpoczynku i zregenerowania sił. Dlatego wybierając dom weselny, trzeba sprawdzić, czy oferuje również pokoje hotelowe. Jeden z nich powinien być cały czas do dyspozycji pary młodej.

Przyszłe mamy, które nie chcą długiej i głośnej imprezy, mogą zdecydować się na spokojniejsze przyjęcie w restauracji. Położenie lokalu w przyjemnej okolicy, świeże powietrze i piękne otoczenie przyroda z pewnością pozytywnie wpłyną na ich dobre samopoczucie. Podobnie jak łagodna muzyka wykonywana na żywo przez np. kwartet smyczkowy. Przyjęcie weselne może mieć także inny zakres czasowy, np. rozpocząć się już w południe, a zakończyć późnym wieczorem. Ważne, aby wszystko tworzyło harmonijną całość.

 

Odpowiednie menu

Układając menu, panna młoda musi wziąć także pod uwagę swój stan. Na stole powinny znaleźć się dania lekkie, zdrowe, świeże, z najwyższej jakości składników. Niewskazane dla panny młodej są m.in. przystawki z surowym mięsem takie jak tradycyjny tatar wołowy. Jeśli goście jeszcze nie wiedzą, że nowożeńcy spodziewają się dziecka, można podzielić się nimi radosną nowiną. Na pewno odbiorą liczne gratulacje i życzenia pomyślności, a przyszła mama nie będzie pytana, dlaczego nie wznosi alkoholowych toastów.

 

Suknia dla panny młodej w ciąży

Niektóre panny młode jednak już przez sam wybór ślubnej kreacji obwieszczają światu, że spodziewają się dziecka. Dla nich odpowiednie będą suknie w kształcie rybki, które podkreślą wszystkie krągłości. Bardziej popularne są jednak modele empire, czyli odcinane zaraz pod biustem i swobodnie puszczone ku dołowi. Na ślubnym kobiercu narzeczona, która jest w ciąży, może także stanąć w klasycznej, strojnej sukni o kroju księżniczki.

Powinna ją starannie dopasować, aby nie była zbyt obcisła w talii. Wygoda w tym okresie jest bardzo ważna. Dlatego suknię warto uszyć z miękkich, delikatnych, zwiewnych tkanin. Ze wszystkich dodatków, które będą drażniły wrażliwą skórę, lepiej rezygnować. Należy także zadbać o wygodne obuwie. Na zmianę warto wybrać płaskie i szersze buty, aby nie było problemu z dotrwaniem do końca przyjęcia, jeśli zaczną puchnąć stopy.

Panna młoda w rodzinnej atmosferze na pewno będzie promieniowała podwójnym szczęściem jako przyszła żona i mama, warto więc uczynić dzień ślubu piękną kartą w rodzinnej historii.

Komentarze są wyłączone.