Ślub w dzień gorącego lata

Jak się ubrać na wesele
Jak ubrać się na wesele?
18 lipca 2020
Nauka tańca przed weselem
Co komu w duszy gra, czyli muzyczne atrakcje na weselu
26 lipca 2020

Ślub w dzień gorącego lata

Lato to czas, gdy wiele par młodych ślubuje sobie dozgonną miłość i wierność. Nie tylko jednak ich uczucia są gorące, ale także temperatura otoczenia o tej porze roku potrafi zwalić z nóg. Jak więc przygotować się na częste już w Polsce tropikalne upały wydając weselne przyjęcie?

 

Aby powiało chłodem

Narzeczonym zależy, aby na uroczystości ślubnej panowała serdeczna i ciepła atmosfera, a nie by w restauracji było duszno i nieznośnie gorąco. Trudno wtedy o dobre samopoczucie, apetyt i ochotę na zabawę. Serwowanym potrawom także nie służą wysokie temperatury. Dlatego, zwłaszcza gdy wesele odbywa się w okresie od maja do września, należy wybrać restaurację dysponującą klimatyzacją.

Powinniśmy dowiedzieć się nie tylko, czy urządzenia są sprawne, ale także czy są prawidłowo serwisowane. Tylko wtedy spełnią swoją funkcję, która nie polega jedynie na schładzaniu powietrza, ale również na jego oczyszczaniu, filtrowaniu i odświeżaniu. Brak dobrej klimatyzacji może być uciążliwy dla wszystkich gości, młodszych i starszych, a zwłaszcza dla alergików.

Bez regularnego i starannego czyszczenia, filtry klimatyzatora zawierają bowiem roztocza, pleśń i grzyby. Klimatyzacja jest więc istotną kwestią, o którą należy się zatroszczyć. Jej ewentualna awaria może bowiem sprawić, że na sali weselnej nie da się wytrzymać, także z powodu nieprzyjemnego zapachu.

 

Lokalizacja wesela latem

Warto współpracować z wedding plannerem, który zadba o wszystkie ważne, techniczne aspekty przyjęcia weselnego. Dopilnuje także, by sala została schłodzona, zanim przybędą goście. Nad stołami, przy których usiądą, nie powinny być też zainstalowane nawiewy. Należy o tym pamiętać przy planowaniu rozmieszczenia stołów na sali weselnej. Często para młoda osobom zaproszonym organizuje również noclegi. Najlepiej gdyby także były klimatyzowane.

Na letnich przyjęciach bardziej może niż w porze jesiennej czy zimowej liczy się również, w jakim otoczeniu znajduje się obiekt weselny. Dużym atutem są miejsca z ogrodem lub parkiem, gdzie w cieniu drzew lub przy fontannie goście zrelaksują się po zabawie na parkiecie. Atrakcyjne stają więc obiekty położone w malowniczej lokalizacji, np. nad jeziorem. W przyjemnych okolicznościach przyrody na pewno upały nie są tak dotkliwe.

 

Menu na gorący dzień

Lato rządzi się swoimi prawami i wpływa także na nasze apetyty. Planując menu na wesele, pamiętajmy o panującej porze roku, także po to, by poszukać inspiracji na smaczne i oryginalne propozycje kulinarne. Z dostępnych warzyw i owoców dobrze np. przygotować lekkie, świeże sałatki, po które wszyscy chętnie sięgną. Z sezonowych warzyw: szparagów, brokułów i innych można także serwować pyszne buliony.

Wesela nie musi rozpoczynać tradycyjny polski rosół. Do narodowych tradycji należy także chłodnik litewski z botwinki. Zupy na zimno, zwane chłodnikami, są przyrządzane z  wielu sezonowych warzyw.

 

Zamiast candy barów

Świętowanie zawarcia małżeństwa ma zawsze słodki wymiar. Jego symbolem jest okazały tort, którego podanie w sposób uroczysty stanowi barwny punkt przyjęcia weselnego. W miesiącach letnich warto zrezygnować z ciężkich wypieków z kremami na bazie masła, wybierając lekkie rozwiązania z bitą śmietaną lub piankami owocowymi.

Po tradycyjne wypieki, gdy żar leje się z nieba, goście nie sięgają zbyt często. Candy bar możemy więc zamienić w lodowy, gdzie każdy znajdzie zimne desery w ulubionych smakach. Jeśli obok będzie serwowana aromatyczna kawa, goście nie pozostaną obojętni.

Oryginalną i zdrowszą propozycją na weselu latem mogą być też bary, które zaoferują nie tylko alkoholowe koktajle, ale także wartościowe, warzywne smoothies. Przygotowane na bazie warzyw z dodatkiem owoców są bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Do tego wybornie smakują i elegancko prezentują się w wysokich szklankach.

Lato, zwłaszcza w tym najbardziej gorącym wydaniu, wiąże się więc z wyzwaniami dla pary młodej, by stworzyć gościom komfortowe warunki do zabawy. Dlatego nieocenioną pomocą są doświadczeni konsultanci ślubni. Z nimi narzeczeni mogą być spokojni, że wszystkie ich oczekiwania co do obiektu weselnego czy menu, zostaną spełnione, a wesele będzie pełne blasku jak jasny, słoneczny dzień.

Komentarze są wyłączone.