Co komu w duszy gra, czyli muzyczne atrakcje na weselu

Ślub w dzień gorącego lata
Ślub w dzień gorącego lata
22 lipca 2020
Jaką biżuterię ślubną wybrać
Biżuteria dla panny młodej
2 sierpnia 2020

Nauka tańca przed weselem

Scenariusze weselnych imprez stają się coraz bardziej pomysłowe i zaskakujące. Zamiast tradycyjnych oczepin na gości czekają oryginalne atrakcje. Jeśli szukasz ślubnych inspiracji, przeczytaj artykuł na naszym blogu.

 

Wybór atrakcji na wesele zależy od wielu czynników, także od stylu, w jakim organizowane jest przyjęcie. Muzyczne niespodzianki nie powinny być takie same na imprezach w stylu boho i na tych, w których dominuje klasyczna elegancja w konwencji glamour. Trzeba także zdecydować, czy pasują do pierwszej części wesela, czy lepiej je prezentować późnym wieczorem w porze tradycyjnych oczepin.

 

Rewia piosenek

Wesele nieodłącznie wiąże się z zabawą na parkiecie. Dlatego motywy taneczne

są wykorzystywane, aby urozmaicić scenariusz wesela. Np. pokaz tańców klasycznych może stać się wspaniałym otwarciem imprezy. Na rynku funkcjonują zespoły muzyczne, które podczas całego przyjęcia weselnego, oferują bogaty program artystyczny z udziałem nie tylko wokalistów, ale i tancerzy.

Występują w kostiumach wiernych epoce, z której pochodzą prezentowane utwory wykonywane na scenie. Ciekawe aranżacje i układy przypominają występy na miarę programów „Twoja twarz brzmi znajomo” lub „The voice of Poland”. Profesjonalne grupy artystyczne układają scenariusz imprezy z narzeczonymi wiele miesięcy wcześniej, aby repertuar odpowiadał stylowi wymarzonego ślubu. Dla par, które decydują się na skromniejszą  muzyczną oprawę z samym tylko DJ-em, wartościową propozycją są występy artystów wyspecjalizowanych w wąskim muzycznym stylu.

 

Specjalny występ artystyczny

Repertuar prezentowany podczas eventów jest bardzo wszechstronny. Popularność zyskały tańce flamenco, latynoskie, indyjskie lub orientalne. Warto jednak nie ograniczać się tylko do wymienionych kręgów kulturowych, ale zaskoczyć weselników muzyką mniej znaną, ale również piękną i oryginalną. W ten nurt wpisują się tancerze zespołów irlandzkich. Wrażenie wywiera nie tylko charakterystyczny odgłos stepowania na parkiecie czy wirujące w tańcu barwne stroje, ale także niezapomniane celtyckie rytmy i melodie.

Często trzeba zadać sobie sporo trudu, aby trafnie wybrać zespół bawiący gości. Np. doskonałym elementem wesela w stylu vintage, stylizowanego na minione już czasy, byłby pokaz swingu z lat 20. i 40. ubiegłego wieku. Natomiast na imprezy rustykalne warto zaprosić muzyków z polskich zespołów folklorystycznych. Ich występ, tak jak popularnych wokalistek z grupy Tulia, potrafi oczarować miłośników folkloru, połączeniem ludowych melodii ze współczesnymi motywami muzycznymi.

 

Taneczne warsztaty

Gościom sprawi przyjemność nie tylko podziwianie artystów na scenie, ale także przyjęcie ich zaproszenia do wspólnej zabawy. Dlatego, zamiast tzw. oczepin można zaproponować im udział w mini warsztatach tanecznych. Na pewno znajdą się chętni, którzy zdecydują się, by poznać podstawowe kroki tańca irlandzkiego lub argentyńskiego tanga. Ważne, aby prowadzący potrafił zachęcić nie tylko wybrane pary do udziału w krótkim kursie, ale także poderwał wszystkich do wspólnej zabawy na parkiecie.

 

Dźwięk i światło

Muzyka jest nieodzownym elementem także innych atrakcji weselnych. Zaliczymy do nich tzw. prezentacje watermag z wykorzystaniem multimedialnej fontanny, ekranu wodnego, projektora oraz animacyjnych laserów. Czasem przy tej okazji goście mogą obejrzeć pokaz zdjęć z parą młodą, które przedstawiają ich dzieciństwo, młodość i historię wspólnej znajomości.

Niezapomniany spektakl, który tworzy także muzyka, zapewniają również artyści „teatru ognia”. Ich niezwykły fireshow to żonglerka pochodniami, widowiskowe efekty pirotechniczne oraz pełen energii taniec w rytmie gorącej muzyki. Scenariusz takiego pokazu również warto wcześniej omówić z wykonawcami, aby zawierał przewodnie motywy imprezy weselnej.

Znalezienie otwartych, niekonwencjonalnych artystów, którzy zaskoczą pozytywnie gości i wprawią ich w zachwyt i zdumienie, można z powodzeniem powierzyć wedding plannerom. Zyskamy gwarancję, że wesele będzie obfitować w atrakcyjne niespodzianki pełne świeżych pomysłów.

Komentarze są wyłączone.