Ślub i wesele w tygodniu – czy warto?

Wedding planner Warszawa
Jak znaleźć lokal na wesele?
4 kwietnia 2019
Atrakcje weselne - wedding planner Warszawa
Kiedy wynająć wedding plannera?
16 kwietnia 2019

Wedding planner Warszawa

Najczęściej śluby i wesela organizowane są w weekendy albo w inne dni wolne. Można jednak zauważyć trend urządzania tego wydarzenia w tygodniu od poniedziałku do piątku. Jakie są główne zalety i wady takich terminów?

Od wielu lat obowiązuje zasada, że śluby i wesela odbywają się w soboty – w Polsce ta tradycja obowiązuje niemalże od zawsze. Sobota daje parze i gościom czas na przygotowania, a niedziela może dodatkowo być okazją do poprawin lub odpoczynku po weselu.

Jednak coraz więcej narzeczonych organizuje swoje zaślubiny oraz towarzyszące im przyjęcia weselne również w tygodniu. Takie terminy nie dziwią już nikogo w branży ślubnej, ale nadal wzbudzają wiele dyskusji wśród gości.

Jakie są główne zalety i wady organizacji ślubu i wesela w tygodniu? Warto zapoznać się z nimi bliżej przed dokonaniem rezerwacji terminu w wybranym miejscu!

Zalety ślubu i wesela w tygodniu:

 • Łatwiejsza dostępność miejsc
  Ponieważ ślubne wydarzenia najczęściej organizuje się w weekendy, dostępność atrakcyjnych lokali oraz innych usług w takim okresie najczęściej jest ograniczona. Konieczne jest wykonanie rezerwacji nawet na rok lub dwa lata do przodu, aby mieć pewność, że dana oferta będzie osiągalna!

Decydując się na ślub i wesele w tygodniu, możemy przebierać w różnych ofertach! To także dobry pomysł dla osób, które chciałyby zorganizować swoje zaślubiny na ostatni moment.

 • Niższe koszty organizacji wydarzenia
  Wiele sal oraz usługodawców oferuje swoim klientom atrakcyjne rabaty w przypadku organizacji wydarzenia w tygodniu. Przykładowo, zniżka w lokalu może wynosić nawet do około 20 procent!

Zatem wtedy, gdy parze zależy na oszczędnościach, koszty organizacji wydarzenia od poniedziałku do czwartku albo piątku będą bardziej atrakcyjne.

 • Dobry pomysł na święta i długie weekendy
  Organizacja wydarzenia w tygodniu będzie dobrym pomysłem także wtedy, gdy w ciągu tygodnia wypadają święta oraz długie weekendy.

Wady ślubu i wesela w tygodniu:

 • Niższa frekwencja wśród gości
  Ceremonia zaślubin oraz przyjęcie weselne w tygodniu może skutkować w niższej frekwencji wśród gości, którym taki termin po prostu nie będzie odpowiadać. Najczęściej wydarzenie w tygodniu wymaga wzięcia urlopu nawet na dwa dni, co może być dużym minusem.

Ślub i wesele w tygodniu sprawdzą się najlepiej wtedy, gdy nie planujemy hucznego przyjęcia, ale tylko obiad lub uroczystą kolację dla najbliższych nam osób.

 • Nie wszystkie oferty dostępne są w ciągu tygodnia
  Decydując się na organizację wesela i ślubu w dni robocze, musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie interesujące oferty mogą być dla nas dostępne. Niektórzy usługodawcy pracują tylko w weekendy.

Świętowanie bez poprawin
Gdy para chciałaby urządzić dwudniowe świętowanie, czyli także zamierza zorganizować poprawiny, wtedy termin w środku tygodnia także może nie być tym najbardziej fortunnym. Wówczas lepiej pomyśleć o przeniesieniu imprezy na późniejszy termin, ale w weekend.

Podsumowując, ślub i wesele w tygodniu mają zarówno swoje plusy, jak i minusy. Zanim para zdecyduje się na taki termin, powinna sprawdzić, czy będzie odpowiadał on najważniejszym gościom, a także warto wstępnie rozeznać się, czy będzie można wtedy skorzystać z wybranych usług.

Komentarze są wyłączone.