Jak znaleźć lokal na wesele?

Wedding planner Warszawa
Kim jest wedding planner?
27 marca 2019
Wedding planner Warszawa
Ślub i wesele w tygodniu – czy warto?
11 kwietnia 2019

Wedding planner Warszawa

Wielu narzeczonych rozpoczyna planowanie swojego ślubu od wyboru odpowiedniego lokalu na przyjęcie.

O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy znaleźć najlepsze miejsce do wyprawienia wesela?
Podstawą udanego przyjęcia weselnego jest dobry lokal. Dla niektórych par idealnym miejscem do zabawy będzie elegancka restauracja w centrum miasta, dla innych z kolei malowniczo położona na wsi sala weselna.

Niezależnie od tego, jakie mamy oczekiwania w stosunku do miejsca organizacji przyjęcia weselnego, powinniśmy poświęcić więcej czasu na dobranie odpowiedniego miejsca, w którym Para Młoda i jej goście będą mogli spędzić czas na udanej i niezapomnianej zabawie.

Czym dokładnie powinna charakteryzować się dobra sala weselna? W jaki sposób można ją znaleźć? Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Dobry lokal na wesele – czyli jaki?
Czym powinien wyróżniać się dobry lokal na wesele? To pytanie zadaje sobie wielu narzeczonych, którzy chcą zacząć poszukiwania odpowiedniego dla siebie miejsca, aby celebrować ten dzień.

Najczęściej zaczynamy od wyboru lokalizacji. Wesele tradycyjnie odbywa się blisko domu Panny Młodej, ale również można zorganizować je w innym, dowolnym miejscu. Zabytkowy zameczek? Elegancka restauracja? Gospodarstwo agroturystyczne? To tylko niektóre propozycje, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Dobierając odpowiednią lokalizację, warto zwrócić uwagę na dojazd gości, aby każdy mógł dostać się na miejsce bez problemu. Gdy wybrani goście będą przyjeżdżali z daleka, warto też pomyśleć o zapewnieniu im noclegu. Jeśli sala będzie znajdować się w hotelu, to dodatkowy plus.

Kolejna kwestia to wielkość i wygląd sali do zabawy – powinna pomieścić wszystkich gości w wybranym układzie stołów, a także prezentować się efektownie. Zapytajmy także o kwestię dekoracji – czy możemy przystroić ją z pomocą zewnętrznej firmy i czy nie będzie wiązało się to z dodatkowymi opłatami nałożonymi przez właściciela sali.

Z doborem właściwego lokalu na przyjęcie weselne wiąże się również kwestia doboru menu. Najczęściej narzeczeni decydują się na sale oferujące własne wyżywienie, rzadziej na catering. Gdy chcemy wybrać restaurację, możemy przetestować także wybrane pozycje z menu, aby określić jakość kuchni.

Warto zwrócić uwagę także na inne kwestie, na przykład na:
• obecność placu zabaw lub miejsca zabaw dla dzieci
• wielkość parkietu do tańca
• okolicę lokalu, aby zapewniała przyjemną scenerię do wypoczynku i zdjęć
• parking przy lokalu, by pomieścił samochody wszystkich gości
• klimatyzacja w lokalu – ważna w okresie letnim ale nie tylko
• opinie na temat danego lokalu

Skorzystaj z pomocy wedding plannera!
Znalezienie idealnego lokalu na wesele może być zatem dość trudne. Najlepiej posiadać miejsce sprawdzone, z polecenia. Co wtedy, gdy nie mamy rekomendacji? Warto pomyśleć o skorzystaniu z usług wedding plannera!

Wedding planner to specjalista w zakresie organizacji ślubów i wesel. Posiada sprawdzonych podwykonawców, w tym lokale, z którymi współpracuje od dłuższego czasu. Oprócz zasugerowania najlepszej sali wedding planner może zająć się również innymi sprawami związanymi z organizacją wydarzenia – od doboru fotografa i DJ-a, aż do dekoracji sali. Wtedy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik!

Komentarze są wyłączone.