Kim jest wedding planner?

Wedding planner Warszawa
Ile dać w prezencie ślubnym?
20 marca 2019
Wedding planner Warszawa
Jak znaleźć lokal na wesele?
4 kwietnia 2019

Wedding planner Warszawa

Ślub można zorganizować całkowicie we własnym zakresie, ale również można skorzystać z pomocy eksperta w tej dziedzinie – wedding plannera. Kim dokładnie jest wedding planner oraz jakie są jego główne zadania?

Chociaż może nam się wydawać, że zaplanowanie ślubu oraz wesela wcale nie jest takie skomplikowane, to jednak tak naprawdę to przedsięwzięcie, które może okazać się bardzo wymagające.

Ślub i wesele to nie tylko rezerwacja sali i wybór menu, ale także szereg innych czynności – od doboru odpowiedniej kreacji, przez dekorację sali weselnej, a skończywszy na zamówieniu fotografa, DJ-a lub zespołu muzycznego.

Jeśli narzeczeni nie mają czasu na samodzielne organizowanie przyjęcia albo chcą mieć pewność, że będzie ono dopięte na ostatni guzik, w takim przypadku rozwiązaniem może być zatrudnienie wedding plannera. Kim dokładnie jest wedding planner i czym się zajmuje?

Wedding planner – kto to jest?
Wedding planner jest osobą, która po polsku nazywana jest także konsultantem ślubnym. Jest ona odpowiedzialna za przygotowanie planu tego niezwykłego wydarzenia oraz wprowadzenie go w życie.

Profesja ta jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych oraz w krajach Europy Zachodniej. Teraz usługi konsultantów ślubnych dostępne są także w Polsce.

W ramach swojej pomocy, przyszłym małżonkom wedding planner zajmuje się szeregiem czynności, w tym między innymi znajduje odpowiednich podwykonawców, negocjuje z nimi ceny, czuwa nad tym, aby całe przedsięwzięcie było dopięte na ostatni guzik.

Wedding planner najczęściej posiada kontakty z szerokim gronem podwykonawców, którzy są zaufani i sprawdzeni, dlatego też narzeczeni nie muszą obawiać się, że ich usługi będą na niesatysfakcjonującym poziomie.

Wedding planner może zająć się między innymi następującymi czynnościami:
• wyselekcjonowanie najlepszych obiektów na ślub oraz na wesele zgodnie z oczekiwaniem narzeczonych
• pomoc w personalizacji uroczystości, w tym między innymi dobór motywu przewodniego, kolorystyki, dekoracji
• doradztwo przy wyborze menu na wesele albo firmy cateringowej
• rekomendacja i dobór usług fotograficznych i wideo
• dobór najlepszej oprawy muzycznej na to wydarzenie
• rekomendacja instruktorów pierwszego tańca
• pomoc przy organizacji atrakcji dla dzieci, w tym także animatora oraz opiekunki
• doradztwo przy wyborze atrakcji weselnych, na przykład takich jak drink bar, czekoladowa fontanna, fotobudka, pokaz sztucznych ogni i innych
• dobór i rekomendacja stylisty, makijażystki, fryzjerki
• organizacja transportu dla pary i jej gości
• organizacja noclegów dla pary i jej gości
• koordynacja dnia ślubu – także przez cały dzień

Zatem wedding planner może zająć się praktycznie wszystkim, co związane jest z organizacją ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego.

Zatrudnienie takiego konsultanta ślubnego ma wiele zalet. Dzięki temu, że jest on osobą posiadającą odpowiednie rozeznanie i doświadczenie, potrafi doradzić swoim klientom w najważniejszych dla nich sprawach, a dzięki temu może także kompleksowo pomóc im w zaprojektowaniu tego najpiękniejszego dnia!

Komentarze są wyłączone.