Poprawiny w świetnym stylu

Barman i bar do wynajęcia na wesele
BAR – Egzotyczne, ogniste toasty za parę młodą
28 stycznia 2020
Ślubny reportaż czyli nowoczesne filmowanie wesel
Ślubny reportaż, czyli nowoczesne filmowanie wesel
14 lutego 2020

Pomysł na udane poprawiny

Weselna zabawa nie zawsze kończy się po pierwszym dniu. Pary młode, które chcą świętować dłużej, zapraszają gości na tzw. poprawiny.

Jak je przygotować, aby wszystkim upłynęły przyjemnie i atrakcyjnie?

 

Decyzja o poprawinach

O tym, czy przyjęcie weselne będzie miało drugą odsłonę, nowożeńcy powinni zdecydować na samym początku przygotowań do ślubu. Pod uwagę muszą wziąć zarówno kwestie finansowe, jak i organizacyjne. Jeśli bowiem wśród zaproszonych gości będzie dużo osób, które przyjechały z daleka, należy zatroszczyć się o nich po zakończeniu imprezy.

Dobrym rozwiązaniem są obiekty weselne dysponujące nie tylko restauracją, ale także miejscami noclegowymi. Wtedy na drugi dzień uczestnicy zabawy mogą spotkać się w tym samym miejscu na uroczystym śniadaniu lub lunchu. Następnie dołączą do nich pozostali chętni goście, aby dalej wspólnie świętować. Będą mieli dobrą okazję także na dłuższe rozmowy z parą młodą, zwłaszcza gdy zabrakło na nie czasu lub możliwości podczas głównego przyjęcia. Jednak sala, w której odbyło się wesele, nie musi być jedynym miejscem na urządzenie poprawin.

 

Zabawa w plenerze

Po intensywnej nocy spędzonej na parkiecie i przy bogato zastawionym stole, atrakcyjną propozycją dla gości będzie zaproszenie na przyjęcie w plenerze. Może odbyć się ono w ogrodach obiektu weselnego albo w konwencji pikniku w innym wybranym miejscu, np. nad jeziorem, rzeką lub w agroturystycznym gospodarstwie.

Ważne, aby odbyło się w okolicy. Goście chętnie odpoczną i zrelaksują się na świeżym powietrzu w swobodnej atmosferze. Szczegółowe informacje powinny znaleźć się na zaproszeniach ślubnych wraz z prośbą o potwierdzenie obecności. Zabawa w plenerze może mieć także zimowe wydanie w formie kuligu i ogniska, na co także należy wcześniej przygotować swoich gości.

 

Organizacja poprawin

Nowożeńcy, którzy zdecydowali się na dłuższe świętowanie zaślubin, mają także więcej pracy. Jeśli są osobami bardzo zajętymi lub chcą zapewnić sobie psychiczny komfort, mogą zlecić wszystkie zadania profesjonalnym konsultantom ślubnym. Wedding plannerzy zadbają o wiele ważnych spraw, m.in. o zamówienie odpowiedniego menu. Eksperci radzą, aby serwowane dania były lżejsze niż w dniu ślubu.

W menu powinny znaleźć się sałatki, smaczne przekąski, pożywne zupy, np. kremy, buliony i główne danie mięsne. Oczywiście goście chętnie sięgną także po owoce oraz desery. Czasem takie spotkanie rodzinne po weselu rozpoczyna się właśnie od podania słodkiego poczęstunku i kawy.

Nie trwa ono zazwyczaj do późnych godzin wieczornych, gdyż wiele osób ma przed sobą powrót samochodem do domu i rozpoczęcie nowego tygodnia pracy. W związku z tym wiele osób nie będzie piło alkoholu, dlatego nie będą potrzebne jego duże ilości. Pozostali goście również chętniej sięgają po lampkę wina czy smakowe piwo niż po mocnego drinka.

 

Stylowe niespodzianki

Zabawa na poprawinach powinna sprawić gościom dużo przyjemności. Nie obowiązuje już konwencja uroczystego wesela, więc można zaskoczyć rodzinę i przyjaciół nieoczekiwanym stylem imprezy. Niektórzy np. czerpią pomysły z kuchni włoskiej. Na stołach pojawiają się makarony i pizzę, a na parkiecie przeboje słonecznej Italii. Kulinarną niespodzianką są też japońskie sushi albo grillowane szaszłyki.

Do plenerowej zabawy pasuje szczególnie styl rustykalny albo boho. Warto zadbać wtedy o ciekawe dekoracje w naturalnej kolorystyce, rozwiesić kwiatowe girlandy i zapalić piękne lampiony. Panna młoda może wystąpić w zwiewnej sukience, np. w pastelowych odcieniach oraz w lekkim makijażu i luźnym uczesaniu.

Świeżo upieczeni małżonkowie muszą więc pamiętać, aby  dopasować strój do miejsca, w którym odbywa się zabawa. Częściej prowadzi ją DJ niż droższa kapela muzyczna. Ważne, aby przygotował różnorodny repertuar i zaproponował dodatkowe aktywności.

 

Poprawiny są więc okazją, by przedłużyć czas świętowania z parą młodą. Jednak ich swobodny styl nie zwalnia z obowiązku zapewnienia gościom dobrego menu i atrakcyjnej oprawy muzycznej.

Komentarze są wyłączone.