BAR – Egzotyczne, ogniste toasty za parę młodą

Fire Show - atrakcje na wesele
Pokaz ognia i muzyki czyli FireShow na weselu
18 stycznia 2020
Pomysł na udane poprawiny
Poprawiny w świetnym stylu
6 lutego 2020

Barman i bar do wynajęcia na wesele

James Bond, sławny agent brytyjskiego wywiadu, zawsze prosił o legendarne martini, które miało być wstrząśnięte, niemieszane.

Czy goście weselni mogą złożyć zamówienia na podobne klasyczne koktajle, zamiast wznosić toasty tradycyjną lampką szampana lub kieliszkiem zimnej wódki? Od kiedy na imprezach pojawiły się mobilne drink bary, nawet najbardziej wyrafinowane życzenia mogą zostać spełnione.

 

Profesjonaliści za weselnym barem

Podanie wspaniałych koktajli na weselu wymaga wcześniej znalezienia dobrej agencji barmańskiej z doświadczoną, profesjonalną obsługą. Para młoda przed podpisaniem umowy, powinna pamiętać o wielu ważnych szczegółach. Należy ustalić przede wszystkim, czy zakup alkoholi, soków, owoców i innych potrzebnych składników, będzie leżał po jej stronie. Trzeba też sprawdzić jakim sprzętem dysponuje barman. Mobilny bar musi być wyposażony w ekspozytor do alkoholi, dodatkowe oświetlenie ledowe oraz szkła dobrane do serwowanych koktajli. Do określenia jest także liczba barmanów oraz czas ich pracy. Przyjmuje się, że na weselu, na którym bawi się nie więcej niż sto osób, wystarczy jeden specjalista. Na większych imprezach potrzebnych będzie co najmniej dwóch, aby uniknąć kolejek i zachować właściwy standard obsługi. W zależności od wynegocjowanych warunków barmani są do dyspozycji gości przez osiem godzin lub za dodatkową opłatą do zakończenia przyjęcia.

 

W dobrym stylu

Wybierając mobilny drink bar, warto wziąć pod uwagę styl uroczystości ślubnej. Niektóre agencje mają w ofercie specjalne bary o charakterze boho lub rustykalnym. Są one wykonane w drewnianej zabudowie, a udekorowane np. ziołami, trawą i naturalnymi półproduktami. Dodatkowo stawiają również ocynkowane, klasyczne wanny, w których goście mogą znaleźć rozmaite, europejskie piwa, chłodzone w lodzie. Natomiast na weselu pary młodej, która wybrała klasyczną elegancję, świetnie sprawdzą się pikowane moduły baru z wykończeniem frontów i boków jasną ecoskórą i czarnymi blatami na wysoki połysk. Niepowtarzalny charakter mają natomiast przenośne bary lodowe z oryginalnymi napisami i rzeźbami. Są one tworzone zazwyczaj według indywidualnych projektów nowożeńców.

 

Bogaty świat koktajli

Gdy zaaranżowany jest już wystrój, należy ustalić menu. Barmani potrafią wyczarować wyśmienity smak, łącząc alkohol z sokami, przyprawami, ziołami. Warto, aby goście podczas przyjęcia weselnego, spróbowali zwłaszcza klasycznych koktajli. Zaliczymy do nich m.in. wspomniany drink filmowego agenta 007, czyli Vesper martini, rumową Pina Coladę, Krwawą Mary lub miętowe Mojito, a także wyborne, kolorowe shoty. Wielu specjalistów tworzy również własne, autorskie drinki, którymi także można się delektować podczas przyjęcia weselnego. Dobrze, jeśli agencja barmańska przygotuje szczegółowe menu z opisem, aby każdy gość wiedział, co kryje się za egzotyczną nazwą. Weselny bar mobilny zaprasza także osoby niepijące alkoholu na barwne, pomysłowo podane, chłodne mocktaile.

 

Ognisty pokaz barmański

Specjalną atrakcją dla wszystkich w czasie wesela są popisy barmanów, które na pewno zaskoczą i zachwycą gości. Takie swoiste show mogą wykonać jedynie osoby biegłe w sztuce flair z żonglerskimi talentami. Muszą też dysponować odpowiednim sprzętem, szkłem, oświetleniem i specjalnym pokazowym barem. Efektowne widowisko wzmacniają dodatkowo podmuchy ognia, sztucznie wytworzony dym i dynamiczna, klubowa muzyka. Często w animacjach aktywny udział biorą widzowie. Barmani nawiązują kontakt z widownią, a na zakończenie pokazu zapraszają, aby ochotnicy spróbowali swoich sił w podrzucaniu szklankami i butelkami z mistrzowską precyzją. To na pewno będzie świetna zabawa dla uczestników przyjęcia, zakończona zwykle degustacją prezentowanych trunków.

 

Para młoda, która chce, aby jej wesele odbyło się na najwyższym poziomie, nie ogranicza się więc do serwowanie jedynie wina i białej wódki. Jednak, aby mobilny bar weselny spełnił oczekiwania gości, należy go  wcześniej sprawdzić i ustalić kluczowe kwestie. Dlatego bardzo pomocna jest w tym agencja ślubna, które zna godne polecenia firmy z branży.  Odciąży parę młodą i przygotuje odpowiednią umowę, a potem zadba, aby w czasie przyjęcia wszystko było doskonale zorganizowane. Ślubne toasty na takim weselu na pewno przejdą do rodzinnej historii.

Komentarze są wyłączone.