Pokaz ognia i muzyki czyli FireShow na weselu

Jaka fryzura na ślub i wesele
Jak wybrać fryzurę ślubną?
8 stycznia 2020
Barman i bar do wynajęcia na wesele
BAR – Egzotyczne, ogniste toasty za parę młodą
28 stycznia 2020

Fire Show - atrakcje na wesele

Do klasyki kina przeszła scena ślubu z filmu „To właśnie miłość”, gdy na zakończenie ceremonii w kościele marsz weselny przerywa śpiew solisty na chórze, który wykonuje sławny przebój The Beatles „All you need is love”, a z ławek wstają nagle członkowie orkiestry symfonicznej i zaczynają grać na instrumentach.

Życie pisze jednak nowe scenariusze i coraz więcej młodych par potrafi zaskoczyć gości muzyczną oprawą własnej uroczystości weselnej.

 

Marsz i walc weselny

Konsultanci ślubni przyznają, że wśród nowych zadań, które się podejmują, by przygotować niepowtarzalne wydarzenie weselne, jest znalezienie orkiestry symfonicznej. Jest to duże wyzwanie, ale możliwe do spełnienia. Na rynku funkcjonuje mi.in. znana od lat „Orkiestra Symfoniczna Marcina Wernera”.

W jej skład wchodzi ponad trzydziestu muzyków, a w repertuarze na dzień ślubu mają zarówno klasyczne utwory takie jak “Marsz Weselny”, „Ave Maria”, jak i muzykę filmową, współczesną oraz rozrywkową. Cudownie brzmią na ślubach np. walce Wojciecha Kilara lub kompozycje Ennio Morricone. Serca gości będą także poruszone występami mniejszych zespołów np. kwintetu smyczkowego lub fortepianowego. Jednak muzycznych atrakcji na samym przyjęciu weselnym może być znacznie więcej.

 

Muzyka i taniec podczas przyjęcia weselnego

Przyjęcie weselne trwa długo i warto zastanowić się jak je urozmaicić. Goście w czasie jego trwania z prawdziwą przyjemnością obejrzą np. pokaz zawodowych tancerzy. Szkoły tańca mają w swojej bogatej ofercie nie tylko występy, ale też krótkie animacje dla gości, których uczą w radosnej atmosferze podstawowych, tanecznych kroków. Niektóre specjalizują się szczególnie w tańcach latynoamerykańskich.

Pokazy samby lub salsy wykonywane w błyszczących, kolorowych strojach na pewno zachwycą gości i rozgrzeją atmosferę na parkiecie. Niesamowite wrażenie wywierają także tancerki wykonujące kankana lub orientalne tańca z Dalekiego Wschodu.

Konsultanci ślubni znają wiele ciekawych zespołów, które nadadzą wyjątkowy charakter przyjęciu weselnemu. Do nich na pewno zaliczymy występ artystów, biorących udział w programach telewizyjnych takich jak „Mam talent”. Czasem na parkiecie śpiewają i tańczą wokaliści, którzy jak w znanym show „Twoja twarz brzmi znajomo”, są ucharakteryzowani w stylu Elvisa Presleya lub Michaela Jacksona.

 

Jak dobrać muzykę do stylu wydarzenia?

Na przyjęciu weselnym może pojawić się również grupa break-dance lub zespół prezentujący folklorystyczne układy taneczne. Trzeba jednak pamiętać, aby muzyczne atrakcje były spójne z całym stylem ślubnej uroczystości. Jeśli para młoda postawiła na elegancję i klasykę w stylu glamour, wtedy odpowiednie będą pokazy tańca towarzyskiego.

Organizatorzy wesel odbywających się w karnawale, z powodzeniem mogą zdecydować się na muzyczny klimat gorącego Rio de Janeiro. Natomiast dla tych, którzy pomysły opierają na rustykalnych motywach, jak z „Wesela” Wyspiańskiego, oferty przygotowały m.in. grupy taneczne występujące w pięknych, tradycyjnych strojach krakowskich.

 

Taniec z ogniem

W trakcie imprezy dużą atrakcją są także pokazy tancerzy z ogniem, tzw. fire show. Towarzyszy im ciekawa, często egzotyczna oprawa muzyczna, a biegłość, z jaką artyści operują zapalonymi pochodniami, wywiera duże wrażenia na gościach.

Takie występy odbywają się już po zmierzchu, podobnie jak spektakle wykorzystujące światło ledowe i nowoczesną technologię do wizualizacji przestrzennej. W trakcie pokazu wyświetlana jest też oryginalna grafika z wykorzystaniem np. zdjęć pary młodej. Cały spektakl muzyczno-wizualny trwa około dwudziestu minut i wymaga pogodnej, ciepłej aury.

 

Wedding Show, czyli para młoda w roli głównej

Artystycznych pomysłów do wykorzystania w trakcie uroczystości weselnej nie brakuje. Ich trafny wybór i realizacja, wymaga zawsze czasu i troski o wiele szczegółów, aby wszystko powiodło się zgodnie ze scenariuszem imprezy.

Dlatego dobrze powierzyć te zadania agencjom ślubnym, które przygotują je perfekcyjnie. Para młoda będzie mogła oddać się np. przygotowaniom do wykonania pierwszego tańca. W końcu to oni są głównymi bohaterami w tym dniu i wrażenie, jakie wywrą na gościach, jest najważniejsze.

Komentarze są wyłączone.