Jak wybrać fryzurę ślubną?

Ślub w późnym wieku
Późna miłość na ołtarzu, czyli na uczucia nigdy nie jest za późno
28 grudnia 2019
Fire Show - atrakcje na wesele
Pokaz ognia i muzyki czyli FireShow na weselu
18 stycznia 2020

Jaka fryzura na ślub i wesele

Koniec wieńczy dzieło, a piękna fryzura całą ślubną kreację panny młodej. Dlatego jej trafny wybór, a następnie profesjonalne wykonanie jest bardzo istotne. Jak wybrać fryzurę ślubną, aby olśnić swoim wyglądem?

 

Nie zawsze uczesanie, które budzi zachwyt w katalogu lub na stronie internetowej, będzie dla nas odpowiednie. Przede wszystkim należy je dopasować do kroju i fasonu sukni ślubnej. Z bardzo strojnymi, bogato zdobionymi sukniami elegancko komponuje się subtelna fryzura w naturalnym stylu. Natomiast w przypadku prostej, klasycznej kreacji można zdecydować się na misternie upięte włosy, ozdobione np. tiarą lub żywymi kwiatami. Ważny jest także materiał, z którego uszyta jest suknia.

Panna młoda w satynowej kreacji lepiej zaprezentuje się w eleganckim, gładkim koku. Natomiast ta, która wybrała koronkowe, rustykalne stylizacje, może z powodzeniem zapleść warkocze i ozdobić je kwiecistym wiankiem. Wizerunek przyszłej małżonki powinien być również spójny z przyjętym stylem weselnej uroczystości. Gdy odbywa się np. w konwencji retro, panna młoda oczaruje gości efektownymi lokami, gładko zaczesanymi przy twarzy, ładną, złotą ozdobą we włosach albo toczkiem z woalką.

Przy wyborze uczesania nie wolno jednak zapominać o długości włosów. Nie każdą fryzurę uda się wykonać z krótkich włosów.

 

Propozycje dla pań z długimi włosami

Wprawdzie salony fryzjerskie świadczą usługi polegające na przedłużaniu włosów nowoczesnymi metodami, jednak trzeba wziąć pod uwagę wysokie koszty takiego zabiegu. Szukając rozwiązania, wiele dziewczyn zapuszcza do ślubu włosy i dzięki temu wyglądają efektownie np. w koronie z warkocza, rustykalnym kłosie na jedno ramię, czy w wysoko upiętym koku w stylu glamour. Do wyboru mają także rozpuszczone, romantyczne fale lub gładkie, proste upięcia nad karkiem.

W luźnym uczesaniu panna młoda poczuje się na pewno swobodniej, ale aby uzyskać piękny efekt, włosy muszą być gęste, zdrowe i zadbane. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że przyjęcie weselne trwa długie godziny i wraz z upływem czasu fryzura traci na objętości. Dlatego też bardziej praktyczne są jednak tradycyjne uczesania, wzmocnione lakierem do włosów i wsuwkami. Znajdziemy wśród nich fryzurę z kilkoma francuskimi warkoczami, w które wplecione są tasiemki lub wstążki.

Styliści polecają także ślubne aranżacje końskiego ogona. Może on być upięty zarówno nisko, jak i wysoko. To nowoczesne rozwiązanie, ale bardzo kobiece. Jednak nie brakuje także propozycji dla pań, które mają krótkie włosy i nie zamierzają tego zmieniać.

 

Krótko i efektownie w zgrabnej fryzurze

Do ślubu pasują im np. fryzury retro z lat. 20 lub w stylu vintage z charakterystyczną opaską. Popularne są też tzw. modele pixie, czyli bardzo krótkie, asymetryczne cięcia z dłuższą grzywką z przodu. Włosy krótkie mogą być gładko zaczesane, podniesione czy też mocno pofalowane.

Doskonale komponują się z wiankami, kwiatami, woalkami, ozdobnymi spinkami. Niezależnie jednak, czy panna młoda wystąpi w gęstych lokach, czy klasycznym, gładkim koku, o swoje włosy powinna zadbać dużo wcześniej.

 

Pielęgnacja włosów przed ślubem

Najbardziej wyszukane uczesanie nie zdoła zachwycić, jeśli włosy będą przesuszone, cienkie i rozdwojone. Warto więc ustalić przed ślubem plan pielęgnacji i regeneracji włosów, aby były mocne, grube i elastyczne. Należy także zaplanować kolejne wizyty w salonie fryzjerskim.

Styliści radzą, aby trzy miesiące przed ślubem obciąć rozdwojone końcówki i nadać fryzurze odpowiedni kształt np. wyrównując włosy. Gdy od dnia ślubu dzieli pannę młodą tylko miesiąc, powinna skorzystać z profesjonalnych zabiegów regenerujących oraz wykonać koloryzację. Jeśli planuje zmianę koloru, dotychczasowy należy zdjąć co najmniej osiem tygodni przed uroczystością weselną. W ostatnim okresie warto sięgnąć po naturalne olejki oraz odżywki, płukanki, maski.

Należy ograniczyć też wszystkie zabiegi obciążające włosy, takie jak prostowanie czy suszenie gorącym powietrzem. Włosy powinny odpocząć od stylizacji. Taka profesjonalna, długofalowa pielęgnacja włosów gwarantuje pannie młodej olśniewającą fryzurę, a pomysłów na jej wykonanie na pewno stylistom nie zabraknie.

Komentarze są wyłączone.