Jak ustalić listę gości na wesele?

Wedding planner Warszawa
Wesele na ostatnią chwilę
23 kwietnia 2019
Wedding planner Warszawa
Czy udane wesele musi być drogie?
8 maja 2019

Wedding planner Warszawa

Przyszykowanie listy gości na wesele może być nie lada problemem. Kogo zaprosić na ślub i na wesele, a kogo nie? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!
Od małżonków, którzy swoje zaślubiny mają już za sobą, bardzo często można usłyszeć, że układanie listy gości na to wydarzenie może być drogą przez mękę. Dlaczego? Przede wszystkim narzeczeni często spotykają się z naciskami rodziny na zaproszenie określonych osób. Ponadto budżet ślubny często nie jest z gumy i liczbę gości trzeba ograniczyć.

Zatem, od czego warto rozpocząć przygotowanie listy gości na to wydarzenie? Jak sprawić, żeby zarówno strona przyszłej Panny Młodej, jak i Pana Młodego była zadowolona? A może lepiej skorzystać z pomocy niezależnego eksperta?

Przygotowanie listy zacznijcie od określenia charakteru przyjęcia
Nadal panuje moda na huczne przyjęcia weselne na nawet ponad dwieście osób. Tradycja takich imprez jest wielowiekowa i nadal kultywowana w wielu zakątkach w kraju.

Jednak z drugiej strony coraz większym zainteresowaniem cieszą się kameralne imprezy, na które zaprasza się wyłącznie najbliższe osoby – bez dalekich cioć i wujków, znajomych z pracy czy dawno niewidzianych kolegów i koleżanek.

Przyjęcie na mniejszą liczbę osób również może być bardzo udane! Za taką opcją są przede wszystkim te pary, które nie przepadają za długimi, niekiedy bardzo męczącymi imprezami, a także te, którym zależy na zmniejszeniu kosztów związanych z organizacją całego wydarzenia.

Zatem jeśli myślimy o kameralnej imprezie, na przykład o obiedzie lub kolacji w restauracji, w takim przypadku swoją listę gości warto ograniczyć tylko do najbliższych nam osób, w tym do bezpośredniej rodziny – rodziców, dziadków, rodzeństwa, najlepszych przyjaciół, z którymi chcemy dzielić swoje szczęśliwe chwile.

Pamiętajcie, że sala weselna nie jest z gumy
Przy ustalaniu listy gości na wesele także należy pamiętać o tym, że każda sala weselna ma swoje ograniczenia.

Są one związane z jej metrażem, a także z wybranym sposobem rozstawu stołów – najmniej osób wejdzie do sali ze stołami okrągłymi, najwięcej do tej, gdzie jeden stół stworzony jest z wielu połączonych ze sobą stolików.

Zatem o doborze odpowiedniej sali na wesele warto pomyśleć już po tym, jak określimy w przybliżeniu liczbę gości. Nie pojawi się wtedy problem z brakiem miejsca lub też przeciwnie – sala nie będzie za duża, gdy gości będzie mniej.

Skorzystajcie z pomocy wedding plannera!
Samodzielne ustalenie listy gości może być zatem sporym problemem, gdy nie wiemy, kogo zaprosić, a kogo możemy pominąć. W takim przypadku można skonsultować się z bliskimi, ale nieoceniona może okazać się pomoc osoby z zewnątrz.

Coraz więcej narzeczonych decyduje się obecnie na usługi wedding plannerów – konsultantów ślubnych.

To specjaliści, którzy zajmują się planowaniem i organizowaniem, a także koordynacją ślubów i wesel w imieniu swoich klientów. Ich wsparcie to nie tylko wybór właściwej sali oraz podwykonawców jak fotograf, zespół, DJ czy wizażystka, ale także wsparcie przy planowaniu listy gości. Razem z wedding plannerem wydarzenie może być dopięte na ostatni guzik!

Komentarze są wyłączone.