Czy udane wesele musi być drogie?

Wedding planner Warszawa
Jak ustalić listę gości na wesele?
1 maja 2019
Wedding planner Warszawa
Ile dać w prezencie ślubnym?
15 maja 2019

Wedding planner Warszawa

Czy udane przyjęcie weselne musi rzeczywiście kosztować sporo? A może przygotujemy to wyjątkowe wydarzenie także bez przepłacania?
Nadal wiele osób uważa, że poziom zabawy na przyjęciu weselnym jest powiązany z sumą, jaką na nie wydamy. Właśnie dlatego wystawne wesela uznawane są często za te lepsze od kameralnych – w końcu to jedyny dzień w swoim rodzaju, który należy celebrować bez ograniczeń.

Organizacja wesela – za co zapłacimy najwięcej?
Koszty organizacji wesela wynikają z wielu czynników, które razem składają się na końcową cenę całego wydarzenia.

Największy koszt to przede wszystkim wynajęcie sali weselnej oraz wyżywienie dla gości, czyli tak zwana cena za „talerzyk”. W zależności od wybranej oferty musimy liczyć się wówczas z kosztem wynoszącym od około 150 złotych do nawet 350 złotych i więcej za jedną osobę, czyli minimum 300 złotych za parę.

To jednak nie wszystkie wydatki związane z przygotowaniem udanego wesela. Oprócz tych wyżej wymienionych również pojawiają się takie, jak:

• koszt wynajęcia DJ-a albo zespołu weselnego
• koszt fotografa i kamerzysty
• koszt dekoracji sali i stołów weselnych
• koszt alkoholu – najczęściej kupowany jest osobno przez parę
• koszt atrakcji weselnych – drink bar, stół wiejski, fajerwerki, fontanna czekoladowa, fotobudka i innych, które interesują parę

* często koszt profesjonalnej opieki nad dziećmi

Jak urządzić wesele bez przepłacania?
Jeżeli jednak chcemy ograniczyć wydatki związane z weselem, warto w takim przypadku pomyśleć o urządzeniu przyjęcia skromniejszego, ale równie udanego, które nie będzie pociągało za sobą sumy porównywalnej z kosztem dobrego samochodu.
Aby zmniejszyć koszty, warto przede wszystkim zrezygnować z zaproszenia tak wielu gości – wtedy wydatki możemy zredukować nawet o kilkadziesiąt procent.

Czasami warto się zastanowić czy rzeczywiście musimy gościć na weselu wszystkie ciocie i wujków, których nie widzieliśmy od wielu lat a czasem nawet nigdy w życiu. Może warto usiąść na spokojnie z rodzicami i najbliższą rodziną bo to najczęściej oni nalegają na takich gości i wytłumaczyć im, że to Wasz dzień i chcielibyście go zorganizować po swojemu. A jeśli zmniejszenie ilości gości pozwoli podwyższyć standard tego dnia lub znacznie obniżyć jego koszty to chyba warto negocjować z najbliższymi.

Tanie i udane wesele z wedding plannerem!
Jeśli chcecie urządzić ekonomiczne wesele, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy wedding plannera, czyli konsultanta ślubnego. To specjalista zajmujący się kompleksowym planowaniem i organizowaniem ślubów i wesel w imieniu swoich klientów. Dzięki temu, że posiada w tym zakresie szeroką wiedzę i doświadczenie, a także może uzyskać rabaty u podwykonawców, całe to przedsięwzięcie może być dla pary wcale nie droższe ale za to bez ryzyka, że będzie nieudane!

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie wedding planningu zaprasza firma No Stress Wedding.

Komentarze są wyłączone.