Boho, glamour czy klasycznie? Pomysły na dekorację sali

Obrączki ślubne Warszawa
Obrączki nie tylko do ślubu
24 września 2019
Tort weselny Warszawa
Słodki popis na weselu, czyli tort w roli głównej
9 października 2019

Dekoracje ślubne Warszawa

Weselni goście, bawiąc się aż do białego rana, spędzają długie godziny przy stołach i na parkiecie. Liczy się jednak nie tylko apetyczne menu i właściwy muzyczny repertuar, ale także sceneria, w której odbywa się zabawa. To sala, od udekorowania, której zależy styl i piękno całego przyjęcia.

 

W pięknym stylu…

Dekoracja sali nie jest łatwym zadaniem, wymaga dekoratorskiego zacięcia i wypracowanego gustu. Dlatego też już na początku organizacji przyjęcia para młoda powinna określić, w jakim stylu planuje swoje wesele, aby wszystko tworzyło spójną całość. W podjęciu decyzji mogą pomóc ślubni konsultanci, którzy zadbają o detale, a przyjęciu nadadzą niepowtarzalny, a zarazem elegancki charakter.

 

Wesele pełne kwiatów

Niezależnie od tego, co nas zainspirowało, romantyczny nastrój czy hollywoodzki blichtr, pewne elementy dekoracyjne są nieodłącznie związane z aranżacją weselnej sali. To one decydują o ostatecznym wyglądzie całego otoczenia. Zaliczymy do nich przede wszystkim bukiety żywych kwiatów.

 

Na białym tle świetnie prezentują się zarówno bukiety o intensywnych, mocnych kolorach, jak i pastelowe barwy. Pamiętajmy jednak, aby ozdoby na stołach nie przeszkadzały gościom w rozmowie, zasłaniając twarz osoby siedzącej naprzeciwko. Dlatego wysokie, przezroczyste wazony lub obecnie bardzo modne metalowe świeczniki są zawsze praktyczne i eleganckie. Salę dekorujemy też specjalnie wykonanymi girlandami kwiatowymi. Pięknie ozdobią miejsca siedzące oraz przestrzeń nad stołami. Ciekawy efekt dają też rozsypane na stołach płatki róż.

 

Ozdobne tkaniny i płonące świece

Niezastąpione do dekoracji są także białe i kolorowe materiały, takie jak satyna, tiul, organtyna. Dzięki nim nawet skromne sale zmienią się w przestrzenie pełne uroku i wdzięku. Tkaniny ładnie ozdobią ściany, sufity, balustrady. Są też niezbędne do okrycia krzeseł, które dodatkowo możemy udekorować wstążkami, zawiązanymi w kokardy. Na stołach z białymi obrusami korzystnie prezentują się też bieżniki w kolorystyce spójnej z charakterem naszego przyjęcia.

Wyjątkowy nastrój, zwłaszcza już po zmroku, zapewniają też świece, zarówno te długie, klasyczne, jak i małe podgrzewacze (tzw. tealight). Można je umieścić np. na górze szklanych naczyń, uzupełnionych kamyczkami lub wodą z pływającymi w niej kwiatami. Świece służą też jako wkład do lampionów, ustawianych w różnych miejscach sali.

 

Balony i inne ozdoby

W dekoracjach powracają także balony, które również dają nam duże pole do popisu. Stworzymy z nich kolorowe figury, a równocześnie ucieszymy nimi obecne na przyjęciu dzieci. W dekoracji sali doskonale sprawdzają się również pompony z gładkiej bibuły oraz ozdoby papierowe: łańcuchy, rozety lub kwiaty, wykonane zgodnie ze sztuką origami. Z kolei na weselach w stylu etno, popularne są elementy drewniane. Z powodzeniem wykorzystamy tutaj tablice powitalne i małe, okrągłe, krążki na stolikach, służące jako podstawa pod gorące naczynia.

 

Pomysły dla ślubnych dekoratorów

Popularne są także duże podświetlane napisy „Love” lub „Miłość”, których litery przekraczają nawet metr wysokości. Coraz częściej gości zaskakują powitalne banery z napisami, takimi jak: „Dziękujemy, że jesteście” lub zabawne plakaty w stylu: „Czy ktoś widział obrączki?” lub „Omg! Oni jednak to zrobili”. Podświetlone elementy dekoracyjne oraz wspomniane banery możemy oczywiście wypożyczyć.

 

Dekoracje świetlne

Coraz bardziej popularne stają się dekoracje z samego światła. Są nawet firmy, które specjalizują się w dekoracji sal z wykorzystaniem iluminacji świetlnej. Dzięki temu możemy uzyskać bajkowy, niepowtarzalny klimat a w połączeniu ze świecami na stołach, każde przyjęcie pozostanie niezapomniane pod względem wizualnym.

 

Wybór odpowiedniej dekoracji może przyprawić parę młodą o ból głowy, ale jest też szansą na to, by wesele było unikatowe. Do stworzenia oprawy w jednym stylu, a zarazem niepowtarzalnej, która zaskoczy i zachwyci gości pomysłem, nowością, elegancją możemy wykorzystać np. ciekawy motyw kolorystyczny albo filmowy. Jeśli mimo wielu dostępnych opcji nie mamy jednej koncepcji, warto skorzystać z usług doświadczonych konsultantów ślubnych.

Profesjonalny wedding planner nie tylko podpowie nam jak ozdobić salę, ale zdejmie ten ciężar z naszych ramion, pozostawiając nam jedynie cieszyć się ostatecznym efektem.

Komentarze są wyłączone.