Wesele w Boże Narodzenie?

Ślub humanistyczny przy 2 różnych wiarach
Humanistycznie na ślubnym kobiercu
18 listopada 2019
Ślub, wesele z obcokrajowcem
Miłość nie zna granic. Jak zorganizować ślub z obcokrajowcem.
8 grudnia 2019

Wesele w Boże Narodzenie

Pary młode decydują się najczęściej na zorganizowanie wesela latem. Pogody nikt nie zamawia, ale każdy liczy na dzień skąpany w słońcu. Czy warto ślub zaplanować w grudniu, gdy wieje chłodem? Jeśli będzie w Boże Narodzenie to ciepły, niepowtarzalny klimat jest gwarantowany. 

 

Ślub w okresie świątecznym wymaga zadbania o wiele ważnych szczegółów i dłuższych przygotowań niż w najbardziej popularnych terminach. Przede wszystkim z dużym wyprzedzeniem trzeba szukać sali restauracyjnej. Nie wszyscy pracują w Święta. Jednak sam obiekt weselny nie wystarczy, jeśli nie będzie miał kto zagrać na przyjęciu.

Znalezienie zespołu muzycznego pochłania obecnie dużo czasu. W tym okresie jest jednak zawsze większa szansa, że muzycy będą dysponować wolnymi terminami. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, zapraszając gości na wesele w świątecznym czasie?

 

Trudności do pokonania

Na pewno należy powiadomić gości o ślubie dużo szybciej, gdyż w okresie świąteczno-noworocznym niektórzy planują wyjazdy lub przygotowują własne spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Ten czas nie jest też łatwy komunikacyjnie. Z powodu zimowej pogody nie wszystkie drogi są przejezdne. Wybór domu weselnego np. daleko nad jeziorem lub w górach, do którego trudno dojechać, wiąże się z dużym ryzykiem.

W tych dniach komunikacja publiczna zostaje też praktycznie zawieszona, więc warto zatroszczyć się o dojazd gości do kościoła i później na salę weselną. Nie są czynne też sklepy i inne punkty handlowo- usługowo. Dlatego też trzeba zakupić każdą, potrzebną rzecz wcześniej, bo nie będzie na to szans, gdy sklepy zostaną zamknięte. Para młoda dużo więc zyska, jeśli nad przygotowaniami będą czuwać doświadczeni konsultanci ślubni. Ich na pewno nie zaskoczy żadna nieprzewidziana sytuacja w tym szczególnym dniu.

 

Zimowa garderoba 

Wyzwaniem o tej porze roku jest też garderoba. Panna młoda nie tylko musi wybrać suknię i dodatki do niej, ale także zadbać o nakrycie wierzchnie. To dodatkowy wydatek, ale z drugiej strony też szansa, by jeszcze bardziej wszystkich olśnić. Suknia może być strojna z wieloma warstwami, na którą latem, gdy jest bardzo gorąco, nie można sobie pozwolić.

W okresie świątecznym odważne panie mogą wystąpić nawet w czerwonej narzucie lub bordowym bolerku. Białe, eleganckie płaszcze albo futerko założone na suknię prezentują się również pięknie i przywołują obrazy carskich księżniczek z mroźnej Rosji. Dobrze też mieć na zmianę obuwie, wyższe botki do kościoła, a szpilki już na samo przyjęcie. Przyszły małżonek ma łatwiej. Wystarczy, że poszuka dobrej jakości wełniany płaszcz, skrojony na jego miarę.

Jednak wesele w Boże Narodzenie to nie tylko dodatkowe zadania, którym należy sprostać. To także duża szansa, by wykorzystać jego stylistykę oraz zwyczaje do zorganizowania wyjątkowej uroczystości.

 

Rozświetlone place i sale

Blasku uroczystości w tym czasie dodaje świąteczny wystrój ulic, placów i kościołów. Droga, którą przyjadą młodzi do kościoła lub do urzędu stanu cywilnego będzie rozświetlona miejskimi iluminacjami.

Kościoły są wtedy także bogato udekorowane choinkami, czerwonymi „gwiazdami betlejemskimi”, zielonymi girlandami, a obok ołtarza znajduje się urocza Bożonarodzeniowa stajenka. O wystrój sali para młoda dba sama, ale do dyspozycji ma wiele tematycznych rekwizytów z tradycyjną choinką w roli głównej.

Na stołach sprawdzą się świetnie klasyczne czerwone-zielone obrusy, serwetki, stroiki. Gdy zapadnie zmierzch, warto pozapalać lampiony, latarenki, świece i rozwiesić łańcuchy światełek. Dzięki temu przyjęcie zyska wyjątkowy klimat. Jak jeszcze wykorzystać w organizacji ślubu atut świąt Bożego Narodzenia?

 

Świąteczne inspiracje

Jeśli będą to np. białe Święta w górach do ślubu para młoda może przyjechać nawet saniami z dzwoneczkami. Taką samą atrakcję oferują gościom niektóre ośrodki weselne, które mają w programie kulig z ogniskiem. Jeśli nowożeńcy skorzystają z tej oferty, zaproszone osoby trzeba wcześniej uprzedzić. Gdy nie pada śnieg, świadkowie mogą użyć zamiast konfetti sztucznych płatków i rozsypać je przed nowożeńcami po wyjściu z kościoła.

Święta wszyscy także kochają ze względu na potrawy. Dlatego też podanie w miejsce tradycyjnego rosołu lubianego barszczu z uszkami, a w trakcie przyjęcia smażonego karpia lub grzanego wina to ciekawy pomysł. Repertuar zespołu muzycznego warto z kolei poszerzyć o nieśmiertelne świąteczne hity jak np. Mariah Carey „All I want for Christmas is You”. Przy takich piosenkach goście będą długo bawić się na parkiecie. A co, jeśli najmłodszym znudzi się weselna impreza? Może jakaś osobna sala dla nich, w której obejrzą kultowy film „Kevin sam w domu”?

Ślub w tym czasie to świetna więc okazja, aby zapewnić gościom zabawę w wyjątkowej atmosferze, którą będą wspominać przy każdych kolejnych Świętach.

 

Komentarze są wyłączone.