Wesele dla singla. Jak zadbać o gości bez pary

Jak posadzić rodzinę na weselu
Łamigłówki przy weselnych stolikach
8 września 2019
Obrączki ślubne Warszawa
Obrączki nie tylko do ślubu
24 września 2019

Gdzie posadzić singla na weselu

Para młoda organizująca wesele stoi przed różnymi zadaniami, które coraz częściej podejmuje także we współpracy z konsultantami ślubnymi. Wkłada wiele trudu, aby goście wspaniale się bawili i zapamiętali na długo to wielkie wydarzenie w ich wspólnym życiu.

Co, jednak gdy wśród zaproszonych gości są osoby samotne, którym nie ma, kto towarzyszyć na przyjęciu? Podpowiadamy jak zadbać, aby również dla nich wspólna zabawa była udana.

 

Bo do tanga trzeba dwojga

– Gdy zaprosiłam na wesele mojego dobrego znajomego, który jest singlem, martwiłam się, że przyjdzie sam. Obawiałam się, że będzie mu smutno i nie poczuje się dobrze w towarzystwie innych par – opowiada Natalia – Jednak kilka tygodni przed naszą uroczystością powiedział nam, że będzie ze znajomą. Bardzo się ucieszyłam. Razem świetnie się bawili, chociaż nie są parą.

Każdy ślub jest z definicji świętem miłości i nadzieją, że życie we dwoje jest szczęśliwsze niż w pojedynkę. Dlatego też dla singli ten czas może być trudny i stresujący, gdy wokół widzą radosne pary. – Ciężko jest już na samym początku, gdy wszyscy ruszają ze swoimi partnerami na parkiet, by zatańczyć pierwszy taniec z parą młodą, a przy stolikach robi się pusto – wspomina Ola, która była na kilku rodzinnych weselach bez partnera. Oczywiście można zachęcać gości, aby przyszli na ślub z osobą towarzyszącą, jednak nie warto do tego zmuszać ani naciskać.

To indywidualna decyzja każdego z gości.

 

Bez ryzyka nie ma zabawy

Czasem trzeba wykazać się inicjatywą, aby w swoim otoczeniu poszukać kogoś, z kim będziemy mogli miło spędzić ten czas. Oczywiście ryzykujemy, gdy nie znamy dobrze zaproszonej osoby. Nie wiemy, czy jej zachowanie nie rozczaruje i będzie na poziomie akceptowanym przez nas, parę młodą i jej rodzinę. Jednak odwaga może się singlom opłacić. – Gdy zaprosiłem Magdę na wesele brata, krótko się znaliśmy – opowiada Jacek – Potem jednak zaczęliśmy się spotykać i dzisiaj jesteśmy już małżeństwem z kilkuletnim stażem. 

Niektórzy poznają swoich weselnych towarzyszy przez internet. Na portalach randkowych nie brakuje profilów z opisem „Szukam partnera na wesele”. Zanim jednak zdecydujemy się na osobę wcześniej nieznaną, warto przejrzeć listę naszych znajomych w mediach społecznościowych, a potem odświeżyć kontakt z dawnym kolegą lub koleżanką.

Czasem pomoc oferują bliscy, chętnie aranżując towarzyskie spotkanie z osobą, z którą możemy pójść na wesele.

 

Singiel na weselu

Jeśli jednak singiel nie postarał się, by kogoś zaprosić, albo zwyczajnie mu się nie powiodło, para młoda powinna sprostać także takiej sytuacji. Należy dobrze pomyśleć obok kogo usadzić gościa bez osoby towarzyszącej. Jeśli wiemy, że bez pary przyjdzie ktoś jeszcze z naszych gości, wtedy warto, aby zajęli miejsca obok siebie. To zawsze stwarza szansę, że poznają się i będą razem dobrze się bawić.

Najgorzej, jeśli za towarzysza przy stole będzie miał np. złośliwego wujka, który po wzniesieniu kilku toastów, nie powstrzyma się od kąśliwych uwag i niezręcznych pytań o brak partnera lub partnerki.

 

Cała sala tańczy z nami

Dużo może pomóc także zespół muzyczny lub didżej odpowiedzialny za repertuar i cały program imprezy. Często nasi goście nie mają z kim tańczyć nie tylko dlatego, że przyszli sami, ale ich partnerom nie pozwala stan zdrowia, albo po prostu czują się niepewnie na parkiecie. Warto ustalić z zespołem lub didżejem, aby przygotowała wspólne zabawy i konkursy, do których każdy może się zgłosić. Romantyczne kawałki mogą być przecież przeplatane np. latynoską makareną tańczoną w kółku lub innym sprawdzonym przebojem.

Wiele zależy także od oczepin, które nie są już przaśną zabawę, prowadzoną z myślą o  kawalerach i pannach na wydaniu. Ten wyjątkowy czas o północy z dobrym scenariuszem może sprawić radość każdemu weselnikowi. Poza tym współczesne, pomysłowo zorganizowane wesela obfitują w różne ciekawe atrakcje i niespodzianki.

Są wśród nich np. fotobudki, w których goście robią sobie urocze zdjęcia, olśniewające pokazy lampionów lub fajerwerków. Tego typu atrakcje dobry wedding planner zorganizuje bez problemu. Doświadczony konsultant ślubny podpowie także jak jeszcze zadbać o wszystkich gości. Dzięki temu wesele uda się każdemu, nawet jeśli jeszcze nie dopisało mu szczęście w miłości.

Komentarze są wyłączone.