Przygotowania do wesela: kiedy i jak rozpocząć

Strojenie kościoła na ślub Warszawa
Piękno ślubnego kobierca. Jak zadbać o dekoracje w kościele
23 sierpnia 2019
Jak posadzić rodzinę na weselu
Łamigłówki przy weselnych stolikach
8 września 2019

Dj na wesele Warszawa

Organizacja pięknego wesela jest wielkim wyzwaniem dla młodych ludzi, którzy marzą, by dzień ślubu stał się wspaniałym przeżyciem. Często jednak trudności zaskakują już na samym początku. Jak więc je pokonać i z powodzeniem przygotować się na tak wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny? Podpowiadamy, kiedy i od czego zacząć przygotowania!

 

— Byłam bardzo szczęśliwa i pełna optymizmu, gdy z moim narzeczonym zaczęłam szukać weselnej sali — opowiada pani Kasia, która zgłosiła się do naszej agencji. — Okazało się jednak, że wprawdzie wiele restauracji i domów weselnych jest dostępnych, ale zespoły nie mają już wolnych terminów — dodaje.

 

To właśnie znalezienie dobrych muzyków i didżeja staje się dziś coraz trudniejsze. Na rynku nie funkcjonuje wiele kapel, które mogą zapewnić gościom weselnym zabawę na odpowiednim poziomie. Te uznane i cenione mają często grafik wypełniony nawet na dwa lata do przodu. Warto jednak wiedzieć, że wiele renomowanych i polecanych zespołów współpracuje od lat z agencjami ślubnymi, dla których rezerwują w swoim grafiku wybrane terminy. Dlatego, jeśli chcemy być spokojni, aby ten dzień stał się naszym spełnionym marzeniem, możemy skorzystać z usług profesjonalistów.

 

Cała sala śpiewa z nami

Obecnie znalezienie sali nie jest już tak dużym wyzwaniem, jak dawniej. Mamy naprawdę bogaty wybór. Organizacją przyjęcia weselnego zajmują się nawet właściciele zabytkowych zamków, pałacyków, winnic i lokalni restauratorzy. Powstają także nowe obiekty weselne, często w bardzo malowniczych miejscach, np. nad jeziorami lub w górskich okolicach. Mogą one poszczycić się nie tylko samą salą balową, ale także dużymi bazami noclegowymi, pięknymi ogrodami z alejami spacerowymi, ławeczkami, podświetlanymi fontannami. Są także często stylizowane, np. na wiejskie stodoły z elementami folkloru albo proste, surowe wnętrza, industrialne, nawet w starych fabrykach. Jak jednak sprawić, by ta cała „piękna sala” bawiła się i świętowała razem z nami?

 

Co nam w duszy gra…

O tym, że żadne dobre wesele nie powiedzie się bez właściwej oprawy muzycznej, nie trzeba nikogo przekonywać. Samo przyjęcie trwa często ponad dziesięć godzin i to na zespole muzycznym lub didżeju spoczywa ciężar, aby uatrakcyjnić ten długi czas. Ważne jest nie tylko to, jakie piosenki zostaną zagrane, ale także, zatrudnieni podwykonawcy to osoby, które potrafią zachęcić do wspólnej zabawy. Dobry zespół muzyczny powinien mieć także w swoim repertuarze ciekawy program atrakcji dla gości. Szczególnie ważny jest scenariusz oczepin. Goście i sama para młodych oczekują świeżych pomysłów, a nie znanych do znudzenia zabaw, niekiedy żenujących swym poziomem.

 

Piosenkarze nie wystarczą

Nasze wesele nie jest też jedynie sceną dla popisów wokalistów czy perkusistów. W każdym zespole potrzebujemy dobrego konferansjera, przed którym stoją różne, ważne zadania w ciągu całego przyjęcia. Ta wyznaczona osoba z zespołu muzycznego lub didżej  ma np. z elegancją i swobodą zaprosić parę młodych do pierwszego tańca i ich najbliższych, by zatańczyli razem przy znanych szlagierach. Wita także uroczyście na początku naszych gości i zachęca do wzniesienia uroczystego toastu za zdrowie nowożeńców. Muzyka niezmiennie tworzy klimat imprezy, a przecież parze młodej szczególnie zależy, aby nie zabrakło czułego, romantycznego nastroju. Świetnie jeśli nasi muzycy lub didżej są elastyczni, inteligentni i potrafią reagować na oczekiwania gości. Najlepiej jeśli nie trzymają się sztywno odgórnych ustaleń, ale wykazują się wyczuciem i potrafią rozpoznać, przy jakiej muzyce goście najlepiej się bawią. Po konsultacjach z parą młodą lub wedding plannerem mogą swobodnie dopasować listę utworów do panującej na sali atmosfery.

 

Gdy zabraknie czasu…

Dla zorganizowania wesela na odpowiednim poziomie, z którego będziemy dumni, a goście zachowają dobre wspomnienia, potrzebujemy czasu. Jak bowiem pokazują doświadczenia ostatnich lat, nie wystarczy zarezerwować salę, a potem myśleć o całej reszcie. Dobrze zająć się przygotowaniami nawet 1,5 roku – 2 lata wcześniej. Często jednak nie dysponujemy już takim zapasem czasu albo różne, życiowe obowiązki przytłaczają nas tak mocno, że nie możemy się im w pełni poświęcić. Wtedy warto pomyśleć o skorzystaniu z usług fachowych agentów ślubnych, prowadzących profesjonalne firmy. Zyskamy pewność, że wszystko się powiedzie, od pierwszego toastu do ostatniego tańca.

Komentarze są wyłączone.