Prezent dla świadka – co kupić, aby podziękować i sprawić przyjemność

Idealne wesele Warszawa
Jak przygotować idealne wesele?
12 czerwca 2019
Zespół muzyczny na wesele
Jak wybrać zespół muzyczny na wesele?
27 czerwca 2019

Jaki prezent dla świadka

Rola świadków na ślubie jest nieoceniona. Bez ich udziału wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca, a ponieważ ich praca jest angażująca, wymagająca, a bywa, że trwa tygodniami — wypada im podziękować. W tym artykule podsuwamy kilka pomysłów na prezent dla świadka! Zobaczcie sami!

 

Zadań przed para młodą jest bez liku. Można wymieniać, chciałoby się powiedzieć, w nieskończoność. Do rozwiązania pozostają kwestie związane z organizacją muzyki, wyborem sali, planowaniem dekoracji, usadzeniem gości. Nie będziemy wyliczać wszystkich elementów, ponieważ nie o tym jest dzisiejszy wpis. Jednak w związku z tym natłokiem zadań często oczekuje się, że świadkowie wezmą część obowiązków na siebie. Ich rola jest szczególnie istotna w związku z organizacją wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. I o ile w całym tym zamieszaniu wszystkie zadania spokojnie można powierzyć doświadczonemu wedding plannerowi, który zorganizuje nam w profesjonalny sposób nie tylko wesele, ale również towarzyszące mu wydarzenia np. wspomniane wcześniej imprezy przedślubne czy też poprawiny, o tyle nie oczekujemy od konsultanta ślubnego, że stanie z nami przy ołtarzu. Tak więc świadka zastąpić nie chcemy, a wyrazić mu wdzięczność z pewnością powinniśmy. Co wybrać, aby sprawić radość? Przedstawiamy pięć sprawdzonych pomysłów!

 

Chwilo, trwaj! Wspólne wyjście

A gdyby przeżyć tę noc jeszcze raz? W mniejszym gronie, z najbliższymi osobami? Dlaczego nie! Jeśli chcecie podziękować za udział w wydarzeniu, wsparcie i pomoc, najlepiej zrobić to osobiście. Może w nieformalnej atmosferze w pubie, a może w eleganckiej restauracji, na dyskotece czy podczas wspólnego wypadu w góry? Takie spotkanie pozwoli Wam przypomnieć sobie najlepsze momenty, najzabawniejsze zdarzenia i przede wszystkim pobyć jeszcze raz razem. Zaszalejecie? W końcu to Wasz miesiąc miodowy!

 

Whisky — bursztynowe złoto ukryte w butelce

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ten alkohol ma mocną pozycję liście preferowanych przez panów alkoholi klasy premium. Jak wybrać najlepszy rodzaj whisky na prezent? Pierwsza i najprostsza droga wiedzie na skróty. Kupujemy butelkę, która jest po prostu droga, licząc, że nie wybraliśmy byle czego. Jeśli jednak chcielibyśmy, aby nasz prezent był podarunkiem naprawdę „od serca”, warto zainteresować się tym, po co sięgamy. Z pewnością w profesjonalnym sklepie uzyskamy pełną informację na temat tego, co warto wybrać dla konesera, a co sprawdzi się w przypadku okazjonalnego amatora tego trunku.

 

Kubański temperament zaklęty w cygarze

Podobnie sprawa wygląda z cygarami. Nasz świadek wcale nie musi ich amatorem, mało tego nie musi nawet być palaczem, aby taki prezent docenić. Dla wielu osób posiadanie w domu najlepszej jakości cygar ma charakter kolekcjonerski. Z zapaleniem cygara można czekać długo, wypatrując specjalnej okazji. Właściwie przechowywane we właściwym momencie mogą nadać nobliwego charakteru okazjom do celebracji. A może już podczas tego wieczoru zapalicie je razem, oddając się wspomnieniom i z sentymentem wspominając kawalerskie czasy?

 

Skrzynka na wino z zestawem narzędzi

Słowem kluczem będą tutaj narzędzia, które jak wszyscy wiemy, mężczyźni po prostu kochają. A jeśli do tego dochodzi dbałość o detale, piękne wykonanie i praktyczna możliwość ich wykorzystania podczas przyjęć czy romantycznych wieczorów? Robi się coraz ciekawiej! O ile jednak decydują się na whisky, cygara czy butelkę wina nie musimy zbytnio martwić się o to, co już posiada świadek, o tyle w przypadku skrzyneczki na wino z narzędziami lepiej upewnijmy się, czy taki zestaw nie jest już przypadkiem w posiadaniu naszego świadka. Nie chcemy przecież, aby prezent przepadł w czeluściach piwniczki. Istnieje przecież tyle możliwości.

 

Muzyka łagodzi obyczaje, czyli koncert ulubionej kapeli

Ten rodzaj prezentu z pewnością się nie zakurzy. Zakładamy, że wiecie, czego słucha świadek. Jeśli nie jesteście na bieżąco, najlepiej wiedzę tę uzupełnić podczas niezobowiązującej rozmowy. Kiedy już wykonamy tę część zadania, świetnym pomysłem jest wybór biletów na wydarzenie muzyczne. Oczywiście wybieramy podwójne zaproszenie dla świadka i jego osoby towarzyszącej. W końcu świetna zabawa lepiej smakuje, gdy czas dzielimy z najbliższymi.

 

Prezenty z naszej listy mają charakter inspiracji. Być może zamienicie whisky na koniak a bilet na koncert — wejściówkami na mecz ulubionej drużyny. Nie zamieniajcie jednak najważniejszego słowa „dziękuję” na żadne inne i niezależnie od tego, co wybierzecie, nie zapomnijcie głośno docenić Waszego przyjaciela.

 

Komentarze są wyłączone.